mobile

Wieczór zapoznawczy z Fryderykiem Nietzsche | Filozofia w IKM

Fryderyk Nietzsche należy do filozofów, którzy najmocniej wpłynęli na naszą współczesną kulturę. Jego dzieła stały się przedmiotem dyskusji dla świata akademickiego oraz inspiracją dla rzeszy artystów, polityków… Jednocześnie, zarówno wobec filozofii Nietzschego, jak i jego osoby narosło wiele niejasności oraz kontrowersji, o których podczas wykładu z cyklu Filozofia w IKM, opowie Robert Dolewski. Wydarzenie odbędzie się 10 października o godz. 18.00.

Informacja prasowa/ fot. Bartosz Bańka
TAGI
Wieczór zapoznawczy z Fryderykiem Nietzsche | Filozofia w IKM

- Czy jego myśl faktycznie usprawiedliwia koszmar nazizmu, czy też nie? Byłże on Polakiem z pochodzenia, czy to jedynie jedno z „dziwactw” niemieckiego filologa? Jaki był jego stosunek do kobiet, jeśli nie pełen szowinistycznych uprzedzeń? Czy ten syn protestanckiego pastora był śmiertelnym wrogiem chrześcijaństwa, czy też jego ukrytym sprzymierzeńcem? Wreszcie; jakim człowiekiem właściwie był Nietzsche prywatnie? – zastanawia się Robert Dolewski.


Aby odpowiedzieć na te oraz inne pytania, należy sięgnąć nie tylko do dzieł niemieckiego myśliciela, lecz również zastanowić się nad jego życiem. Nietzsche filozofię uważał za formę osobistej ekspresji – wyrażającej najgłębsze pokłady osobowości filozofującego... Wykład pod tytułem „Wieczór zapoznawczy z Fryderykiem Nietzsche” poprowadzi Robert Dolewski, od wielu lat zajmujący się filozofią Nietzschego.
 

Robert Dolewski, doktor nauk humanistycznych, prezes fundacji Ogród Filozofii. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na Trójmiejskiej scenie rapowej.

 

Wieczór zapoznawczy z Fryderykiem Nietzsche | Filozofia w IKM

Prowadzenie: Robert Dolewski

Data: 10 października, godz. 18.00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/369163367345558/


Kolejne spotkanie z cyklu Filozofia w IKM

19 grudnia, godz. 18.00, Deadpool jako Święty Mikołaj. Czyli kilka słów o postmodernizmie.


Filozofia pomaga w tworzeniu przestrzeni do rozmowy wolnej od potrzeby postawienia na swoim, otwartej na poznanie innych punktów widzenia. Od września 2018 w Instytucie Kultury Miejskiej odbywają się warsztaty dla dzieci i opiekunów i wykłady z filozofią w tytule. Koordynatorem cyklu jest Sławomir Czarnecki.

Źródło: Instytut Kultury Miejskiej 
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda