mobile
REKLAMA

White Dream'

'White Dream' to teatr z muzyką na żywo. Spektakl, który toczy się we śnie. We śnie różne rzeczy są możliwe, różne rzeczy mogą się wydarzyć.

Informacja prasowa
TAGI
White Dream'

Główna bohaterka budzi się we własnym śnie. Ma jasny przejrzysty sen. Może zrealizować każde swoje pragnienie, ożywić każdą myśl, każdy obraz, nadać mu kształt, barwę, smak.

Śni swój sen...

Na początku słyszy proste dźwięki, szuka ich źródła, jeszcze nie wie, że to sen...

Dostrzega proste formy, które wyłaniając się z cienia, powoli, stają się coraz bardziej wyraziste, przybierają kształt żywych, jakże przedziwnych postaci, a wszystko to w jednym kolorze – otacza ją, bowiem wszechogarniająca biel.

Toczy się sen... Najpierw czas staje w miejscu... potem...cofa się do tyłu...

Magiczne lustro, przez które można przejść, taniec zegarów czy majestatyczny orszak: wszystko może się wydarzyć...to przecież tylko sen.. a może raczej niezwykłe marzenie senne...

To White Dream'.

O zespole.

Strona zespołu jest dostępna na Facebooku pod nazwą „zespół teatralno-muzyczny a może” (w załączeniu zdjęcie).

Zespół „A może…”powstał w 2009 roku z inicjatywy Tomasza Szwelnika, gdańskiego przedsiębiorcy, artysty i muzyka, który prowadził warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych we współpracy z Fundacją „Sprawni Inaczej” dzięki wsparciu
i uprzejmości Pani Prezes Justyny Rogińskiej. Zespół koncertował między innymi w Radiu Gdańsk, Centralnym Muzeum Morskim, na wernisażu wystawy Guntera Grassa w Gdańskiej Galerii Miejskiej oraz wyjątkowy koncert na głównej scenie z okazji obchodów Dni Bardejova na Słowacji, na festiwalu „Świat Mało Znany”.

W roku 2015 do zespołu dołączyła Aurelia Kurczyńska, psycholog, fotograf, choreograf, dzięki której „A może …” realizuje projekty teatralno-muzyczne. Spektakl SZPIEG w czerwcu 2016 tego roku otrzymał główną nagrodę Prezydenta Miasta Tczew na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych. W roku 2017 został stworzony nowy spektakl pt. „WHITE DREAM”, który otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych. Zespół „A może…’ to niezwykłe połączenie muzyki granej na żywo i teatru.
w wykonaniu osób niepełnosprawnych. Dzięki wsparciu Fundacji Sprawni Inaczej zespół
„A może …” realizuje ambitne projekty artystyczne aktywizując osoby niepełnosprawne, które pokazują, że można tworzyć razem, w radości pokonując bariery. Obecnie w repertuarze mamy zarówno materiał koncertowy jaki i teatralny.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko