mobile

Weekendowe zmiany w organizacji ruchu

Ostatni weekend czerwca w Gdyni zdominują biegacze. Z piątku na sobotę 28 i 29 czerwca odbędzie się „Nocny Bieg Świętojański”. Natomiast w sobotę wystartują triathloniści. Obie imprezy spowodują zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy proszeni są o podporządkowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz przedstawicieli organizatora imprezy. 

Informacja prasowa/ fot. Jack11 Poland
TAGI
Weekendowe zmiany w organizacji ruchu

Nocny Bieg Świętojański

Wieczorem i w nocy z piątku na sobotę 28 i 29 czerwca nastąpią zmiany w organizacji ruchu:
– 28 czerwca od godz. 18.30 do ok. 4.00 29 czerwca wyłączone z ruchu będą ulice: Olimpijska, Sportowa, Wileńska i Kazimierza Górskiego (odcinek pomiędzy Drogą Gdyńską a Sportową).
– dodatkowo od godz. 21.30 28 czerwca zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ul. Małokacka – Stryjska od skrzyżowania z ul. Halicką.
– pomiędzy godz. 23.00 a 2.30 wyłączone zostaną całkowicie z ruchu następujące ulice: Kazimierza Górskiego (od hali Gdynia Arena do skrzyżowania z Kielecką), Kielecka, Rolnicza, Stryjska (odcinek od skrzyżowania z Legionów do Halickiej), al. Zwycięstwa (od skrzyżowania ze Stryjską do Świętojańskiej), Świętojańska (od skrzyżowania z al. Zwycięstwa do Żwirki i Wigury), Władysława IV (od skrzyżowania z al. Zwycięstwa do skrzyżowania z Kilińskiego), al. Marsz. Piłsudskiego (odcinek pomiędzy Władysława IV a wjazdem na Drogę Gdyńską), Władysława IV (pomiędzy skrzyżowaniami z al. Marsz. Piłsudskiego a al. Zwycięstwa).

Z uwagi na zamknięcie dla ruchu al. Zwycięstwa w kierunku Śródmieścia z południowych dzielnic Gdyni i w przeciwnym kierunku możliwy będzie objazd Drogą Gdyńską. Ruch na Drodze Gdyńskiej zostanie miejscowo zawężony do jednego pasa ruchu, z uwagi na poruszających się trasą biegu zawodników. Z uwagi na obecność pieszych należy zachować szczególną ostrożność i ograniczyć prędkość poruszających się pojazdów.

Ruch na poszczególnych ulicach i ich odcinkach będzie sukcesywnie przywracany po zakończeniu biegu.

Nocny Bieg Świętojański, skutkował będzie zmianami na liniach N10, N20, N30 i 710. Szczegółowe informacje opublikowane są na stronie Zarządu Komunikacji Miejskiej.
 

Procesja

Także w piątek 28 czerwca z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa do kościoła pw. św. Stanisława Kostki przejdzie procesja. Jak informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje uczestnicy procesji przejdą w godzinach 19.00 – 20.30 ulicami: 3 Maja, 10 Lutego, Podjazd, Śląską, Nowogrodzką
i Tatrzańską.
 

Flota International Triathlon 2019

W sobotę 29 czerwca odbędą się zawody „Flota International Triathlon 2019”.

Rowerowy odcinek zawodów prowadzić będzie trasą: ul. Zielona, ul. płk. Dąbka (od skrzyżowania z ul. Zieloną w stronę Oksywia), ul. Arciszewskich, ul. Śmidowicza, ul. Nasypowa, ul. Benisławskiego, ul. Dąbka (w kierunku ul. Kwiatkowskiego). Ruch pojazdów na powyższym odcinku trasy rowerowej zostanie wstrzymany w godz. 8.45-10.00.

Pozostała część trasy powiedzie ulicami: płk. Dąbka (od skrzyżowania z ul. Kwiatkowskiego w stronę Pogórza), Horyda, ul. Czernickiego, Unruga, łącznicą wjazdową na Estakadę Kwiatkowskiego pomiędzy Unruga i Kontenerową, Janka Wiśniewskiego (odcinek wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego – ze względu na uszkodzenie przepustu Chylonki trasa zawodów może zostać na tym odcinku przeniesiona na ulice Kontenerową i Logistyczną), Janka Wiśniewskiego (jezdnia prowadząca ruch w kierunku Estakady Kwiatkowskiego), Polską, Chrzanowskiego, ul. Wendy, ul. Portową, ul. Św. Piotra, ul. Waszyngtona.
Ruch pojazdów na powyższym odcinku trasy rowerowej zostanie wstrzymany w godz. 9.00-10.40. Biegowy odcinek zawodów prowadzić będzie trasą: ul. Waszyngtona, skwer Kościuszki, al. Topolowa (tam i powrót), bulwar Nadmorski (tam i powrót) i skwer Kościuszki.

Zawody zakończą się planowo o godz. 11.00 przy ORP Błyskawica. Odcinki trasy zawodów będą udostępniane dla ruchu pojazdów sukcesywnie po opuszczeniu ich przez zawodników.

Podczas zawodów wyjazd z Pogórza Górnego umożliwiony będzie poprzez skrzyżowanie ul. gen. Sikorskiego z ul. Dąbka (warunkowo z przecięciem trasy zawodów i tylko w kierunku ul. Czernickiego). Wjazd z ul. Kwiatkowskiego w ul. płk. Dąbka umożliwiony będzie tylko w lewo (warunkowo z przecięciem trasy zawodów). Wyjazd z Oksywia w kierunku Estakady Kwiatkowskiego możliwy będzie przez ul. Bosmańską z przecięciem trasy zawodów na skrzyżowaniu z ulicami Nasypową i Benisławskiego.

Na czas zawodów przystanek „Obłuże Centrum 05” zostanie przeniesiony z łącznicy Estakady Kwiatkowskiego na pas rozdziału ul. Unruga.

W związku z imprezą nastąpią zmiany w kursowaniu linii: G, K, R, 24, 105, 109, 119, 125, 128, 133, 141, 146, 150, 152, 170, 173, 182, 194, 197, 198 i 365. Szczegóły na stronie www.zkmgdynia.pl.

Źródło: gdynia.pl/ fot. wikipedia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda