mobile
REKLAMA

Warsztaty szabli i premiera biografii Keveya

Premiera biografii legendarnego fechmistrza Keveya będzie pretekstem by chwycić szablę i spróbować podstawowych technik szermierczych. János Kevey, węgierski fechmistrz, był uczniem elitarnego Instytutu im. Miklósa Toldiego w Budapeszcie pod kierunkiem legendarnego mistrza László Borsodyego, w historii Polski zapisał się jako trener reprezentacji Polski szablistów. To dzięki jego staraniom polskie „cudowne dzieci” wspięły się na szczyty międzynarodowej szermierki.

informacja prasowa
TAGI
Warsztaty szabli i premiera biografii Keveya

Stowarzyszenie Węgiersko-Polska Szkoła Szermierki z Szablą zaprasza na prezentację biografii znanego węgierskiego fechmistrza – poznamy związki polskiej i węgierskiej szermierki, kierunki jej rozwoju przed i po II wojnie światowej, liczne anegdoty prezentujące kulturę środowiska szermierczego tamtego okresu.

W części warsztatowej, goście spróbują własnych sił w szermierce. Rozpoczniemy od pracy nóg i poznania podstawowych zasłon i ataków. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Karp, instruktorka gdańskiej sekcji Węgiersko-Polskiej Szkoły Szermierki Szablą, a towarzyszyć jej będą asystenci i uczniowie gdańskiej szkoły.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda