mobile

W sobotę otwarcie kolejnego widoku w Parku Brzezińskim

Zakończono już prace związane z odnowieniem architektury drewnianej w Parku Brzeźnieńskim im. J.J. Haffnera. O tym, jak prezentują się nowe brama wejściowa wraz pergolą, a także kolumnada i odremontowana altana będzie można przekonać się w sobotę 15 czerwca podczas otwarcia XIV już miejsca widokowego w projekcie „Spojrzenie na Gdańsk”.

Informacja prasowa/ fot. fot. Paweł Burkiewicz/GZDiZ
TAGI
W sobotę otwarcie kolejnego widoku w Parku Brzezińskim

Prace w Parku Brzeźnieńskim toczyły się od października ubiegłego roku. Na podstawie kontroli stanu technicznego drewnianych elementów architektury roboty podzielone zostały na dwa etapy. W pierwszym zajęto się bramą wejściową i pergolą. Ze względu na fakt, że obie konstrukcje znajdowały się w złym stanie technicznym ich częściowy remont lub wymiana niektórych elementów były nieopłacalne. Dlatego zdecydowano się na zastąpienie ich w całości nowymi obiektami. Wykonane zostały one z drewna modrzewiowego, które charakteryzuje się większą odpornością na działanie czynników atmosferycznych czy biologicznych niż drewno sosnowe zastosowane w poprzednich konstrukcjach. Dodatkowo przy budowie pergoli oraz bramy wejściowej użyto wysokiej jakości klejów, impregnatów i farb, które mają zapewnić im długą żywotność. Prace w pierwszym etapie zakończyły się w grudniu ubiegłego roku.

Do kontynuacji robót w Parku Brzeźnieńskim przystąpiono w marcu tego roku. Tym razem na nową wymieniona została konstrukcja niszczejącej kolumnady, zaś altana, która znajdowała się w dość dobrym stanie technicznym, została poddana renowacji. Także w przypadku tych obiektów wykorzystane zostało drewno modrzewiowe, a do zakonserwowania użyto specjalnych powłok impregnacyjnych i malarskich. Z kolei przed wejściem do parku stanęła odświeżona tablica informacyjna. W drugim etapie prace zakończono na przełomie maja i czerwca.

Nowe elementy drewnianej architektury będzie można zobaczyć w pełnej krasie w sobotę 15 czerwca podczas uroczystego otwarcia XIV miejsca widokowego w projekcie „Spojrzenie na Gdańsk”. Inauguracji widoku, w której uczestniczyć będzie Piotr Grzelak - Zastępca Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju, towarzyszyć będzie spektakl muzyczny zatytułowany „Dawnych wspomnień czar” z udziałem trójmiejskich artystów. Początek wydarzenia zaplanowano o godz. 11:00 przy altanie na terenie parku.

Źródło: gzdiz.gda.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda