mobile

W Gdyni uczczono pamięć o ofiarach stanu wojennego

13 grudnia 1981 roku władze komunistyczne wprowadziły na terenie całego kraju stan wojenny. Działacze opozycji i Solidarności  zostali zatrzymani, a potem internowani. Choć od tamtych wydarzeń minęło już 38 lat, to pamięć o nich jest wciąż żywa. W piątek, 13 grudnia, w Gdyni uczczono pamięć o ofiarach stanu wojennego. 

Redakcja
TAGI
W Gdyni uczczono pamięć o ofiarach stanu wojennego

Uroczystości rozpoczęła o godzinie 18:00 uroczysta msza święta w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka. Jej uczestnicy przeszli następnie ul. Portową, placem Kaszubskim i ul. Świętojańską pod pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego przy ul. Pułaskiego, gdzie odbyła się druga część obchodów.

Wieńce i wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele gdyńskiego samorządu: Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, radni miasta Elżbieta Sierżęga i Zenon Roda, a także przedstawieciele parlamentu, uczestnicy tamtych wydarzeń oraz mieszkańcy Gdyni, dla których pamięć o ofiarach stanu wojennego jest ważna. Była wspólna modlitwa i wspomnienia.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda