mobile

Volvo Gdynia Sailing Days startuje w Gdyni!

Już jutro stratuje najważniejsza żeglarska impreza w Polsce. To już 20. jubileuszowa edycja Volvo Gdynia Sailing Days. Zawody potrwają przez trzy tygodnie. Uczestnicy będą rywalizować do trzeciego sierpnia.

Sylwia Fiutkowska/fot. pxhere
Volvo Gdynia Sailing Days startuje w Gdyni!

W tegorocznej edycji uczestnicy będą rywalizować ze sobą w 18 klasach regatowych. Zobaczymy zarówno utyułowanych i znanych zawodników, a także uczestników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem. Rywalizacja będzie odbywać się od małych Optimistów, przez klasy olimpijskie, czyli windsurfing, kateboarding, super szybkie skiffy czy katamarany, po konkurencje kilowo-mieczowe oraz jachty balastowe.

Przewiduje się, że w tym roku w zawodach udział weźmie blisko 160 załóg. Organizatorzy zadbali także o walory edukacyjne tego przedsięwzięcia, w związku z czym odbędą się także regaty o Puchar Trenera. 

Kalendarium wydarzeń:

  • 25 - 27 lipca - Puchar Trenerów 
  • 26 - 28 lipca - mistrzostwa Polski seniorów w olimpijskim windsurfingu w klasie RS:X 
  • 29 lipca - 3 sierpnia - mistrzostwa świata w klasie 29er

Jak co roku poza wielkimi emocjami na wodzie na kibiców czekają ciekawe atrakcje na lądzie. W marinie funkcjonuje miasteczko zawodów, gdzie mieszkańcy i turyści mogą spotkać się oraz porozmawiać z żeglarzami. Poza tym na Plaży Śródmieście zaplanowano: zajęcia ruchowe z animatorami, turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej, strefę zabaw dla najmłodszych i wiele więcej. 
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda