mobile

Uwaga wyborcy! Szansa na darmowy koncert gwiazd w Gdańsku. Warunek - wysoka frekwencja

Czołówka polskich muzyków postanowiła włączyć się do akcji mobilizowania Polaków do wzięcia udziału w wyborach. Freekwencja Festiwal to darmowe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się w mieście, gdzie frekwencja w wyborach prezydenckich będzie najwyższa. Gdańszczanie, podejmijmy rywalizację!

inf. prasowa
Uwaga wyborcy! Szansa na darmowy koncert gwiazd w Gdańsku. Warunek - wysoka frekwencja

W inicjatywę Freekwencja Festiwal zaangażowali się Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Clock Machine, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Miuosh, Mrozu, Organek, Pezet, Ralph Kaminski, Sokół i Żabson. To jedna z najciekawszych w ostatnim czasie obywatelskich inicjatyw, a przy okazji wszystkie powyższe nazwiska gwarantują znakomite przeżycia artystyczne.

Ważne, by zagłosować w wyborach prezydenckich 28 czerwca i 12 lipca. Zdecyduje procent głosujących, który będzie średnią z dwóch tur.

Artyści zrzekną się swojego honorarium, jeśli gdańszczanie wygrają rywalizację i ruszą masowo do urn wyborczych. Do akcji zaproszone są miasta, które będą w stanie zapewnić odpowiednią infrastrukturę do organizacji i realizacji festiwalu w takiej skali. Ze względów logistycznych inicjatywa skierowana jest do miast powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Dla przypomnienia poniżej dane dotyczące frekwencji z ostatnich wyborów do Sejmu RP z 2019 r. Gdańsk zajmuje trzecią pozycję, do lidera Warszawy brakuje ponad czterech punktów procentowych. W zasięgu jest Wrocław, ale tuż za nami Kraków i Poznań. Mobilizacja musi więc być duża.

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda