mobile

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu!

W nocy z poniedziałku na wtorek, z 5 na 6 sierpnia, wprowadzona zostanie kolejna tymczasowa organizacja ruchu, tym razem przy skrzyżowaniu ulic: Sucharskiego, Lenartowicza i Wosia Budzysza, na granicy dwóch dzielnic - Przeróbki i Stogów. Poza tym we wtorek, 6 sierpnia, zostaną zamknięte odcinki ulic Wrzosy i Szpaki

Informacja prasowa/ fot. pixabay
TAGI
Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu!

Ruch samochodowy

Zamknięte zostaną przejazdy przez torowisko tramwajowe w ciągu ulic Lenartowicza i Wosia Budzysza na skrzyżowaniu z ul. Sucharskiego. Ruch samochodowy zostanie poprowadzony tymczasowymi przejazdami przez torowisko, oddalonymi od skrzyżowania.

Zjeżdżając z ulicy Sucharskiego od strony mostu wantowego w kierunku Przeróbki konieczne będzie skręcenie w prawo w ul. Wosia Budzysza, aby tymczasowym przejazdem dostać się na jej północną jezdnię.

Zjeżdżając z ulicy Sucharskiego od strony tunelu pod Martwą Wisłą w kierunku Stogów kierowcy będą musieli skręcić w prawo w kierunku ul. Lenartowicza, a następnie nawrócić na tymczasowym przejeździe zlokalizowanym za obecnym przystankiem tramwajowym.

Nieczynne przystanki tramwajowe

Nieczynne będą przystanki tramwajowe „Sucharskiego” oraz „Lenartowicza” na dotychczasowej trasie linii nr 9. Obsługę tego rejonu zapewni zastępcza linia autobusowa T8.

Tymczasowa organizacja ruchu utrzyma się przez około dwa miesiące.

 

Zamknięcie odcinków ulic Wrzosy i Szpaki

W związku z budową kanalizacji deszczowej, we wtorek 6 sierpnia, około godz. 11, zamknięty zostanie odcinek ulicy Wrzosy - od ul. Stryjewskiego do skrzyżowania z ul. Sokoła. Dojazd z ul. Sokoła do ul. Wrzosy będzie możliwy poprzez ul. Rozłogi.

Zamknięty zostanie również około 40-metrowy odcinek ul. Szpaki od skrzyżowania z ulicą Stryjewskiego.

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez ok. 1,5 miesiąca.

Wprowadzane zmiany w organizacji ruchu są związane z kolejnym etapem przebudowy infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej w Gdańsku w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – Etap IVA. 

 

Źródło: gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda