mobile

Tyczka na Molo

4 czerwca na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie odbyło się wielkie, jubileuszowe skakanie. Tego dnia najstarszy pozastadionowy mityng na świecie "Tyczka na Molo" odbył się już po raz trzydziesty! Na rozbiegu była okazja by zobaczyć zarówno panie, jak i panów. Oba konkursy w międzynarodowej obsadzie. 

fot. Robert Wąsik
TAGI
Tyczka na Molo

Od kiedy kolce na "kołku" powiesiły Anna Rogowska i Monika Pyrek, a ich następczyniom daleko do poziomu naszych mistrzyń, pierwsze skrzypce na molo grają mężczyźni. Zwłaszcza, że od kilku lat nasi reprezentanci liczą się w walce o medale najważniejszych zawodów rangi mistrzostw świata i Europy. Dlatego organizatorzy mityngu, Sopocki Klub Lekkoatletyczny i Kąpielisko Morskie Sopot, zapowiadali, że na starcie pojawi się ktoś z "trójki": Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera. Każdy z nich stawał już na podium imprez najwyższej rangi, każdego z nich stać na wysokie skakanie. 

Lista chętnych do wymazania osiągnięcia Chmary liczy dziewięć nazwisk. 4 czerwca na molo zameldowali się tyczkarze z Niemiec, Norwegii, Łotwy, Danii, Finlandii i Polski. 

"XXX Tyczkę na Molo" wspierają Miasto Sopot i Pomorski Urząd Marszałkowski. Kąpielisko Morskie Sopot jest sponsorem głównym zawodów.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda