mobile

Trzy nowe parkingi rowerowe w Gdyni

Trzy parkingi rowerowe w ramach realizacji międzynarodowej trasy R-10 wybuduje firma UNION INVEST Sp. z o.o. z Lipusza. Infrastruktura powstanie przy kanale portowym na ul. Janka Wiśniewskiego, przy węźle Ofiar Grudnia i na Kolibkach.

Redakcja
TAGI
Trzy nowe parkingi rowerowe w Gdyni

- Cieszymy się z nowych udogodnień dla rowerzystów. Rozwój infrastruktury to jeden z naszych priorytetów, chcemy aby mieszkańcy częściej wybierali i korzystali z ekologicznych środków transportu – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Poruszanie się jednośladem po Gdyni, ma być przyjemnością, nowe drogi, w tym trasa R-10, parkingi i miejsca odpoczynku, z pewnością zachęcą gdynian do tej formy rekreacji, ale również zmiany codziennych nawyków transportowych – dodaje Marek Łucyk.
 
Infrastruktura dedykowana rowerzystom zostanie wybudowana, w trzech różnych częściach miasta, w drodze na i z północnych dzielnic, w Śródmieściu i w Orłowie. Nowa przestrzeń to nie tylko parkingi dla cyklistów, ale także miejsca odpoczynku z małą architekturą w otoczeniu zieleni.
 
Dla poszczególnych parkingów zostaną wykonane m.in.:

place do postoju z nawierzchni z płyt betonowych i kostki kamiennej,

elementy małej architektury w tym: stojaki rowerowe, kosze na śmieci, przyborniki rowerowe, zestawy wypoczynkowe, ławki i kwietniki,

nasadzenia zieleni i odtworzone trawniki.

- Miejsca do wypoczynku powstają przy międzynarodowej trasie rowerowej EuroVelo 10, która przebiega wokół basenu morza Bałtyckiego. Pierwsze tego typu miejsce powstało w Gdyni już w ubiegłym roku (przy bulwarze), teraz kolej na następne trzy. Takie miejsca dedykowane są głównie długodystansowym turystom rowerowym, dlatego na każdej stacji będzie można zapoznać się z opisem projektu, mapą oraz najbliższymi atrakcjami, mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.

Parkingi powstaną w lokalizacjach:

  • P1 przy ulicy Janka Wiśniewskiego - obok kanału portowego, obok estakady Kwiatkowskiego,
  • P2 przy węźle Ofiar Grudnia - tuż obok pomnika,
  • P8 w Kolibkach – w pobliżu ul. Świętopełka, obok wiaduktu rowerowego.

Wykonawca zrealizuje zadanie w 36 tygodni od daty podpisania umowy, okres udzielonej gwarancji i rękojmi to 61 miesięcy, jej koszt to 555 841, 26 zł brutto.

Inwestycja powstanie w ramach projektu „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym – utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda