mobile

Trzecia odsłona Pucharu Prezydenta Sopotu

Regaty o Puchar Prezydenta Sopotu są prawdopodobnie najstarszą tego rodzaju cykliczną imprezą w kraju, odbywają się już po raz 41. Ale tegoroczne są wyjątkowe także z innego powodu – zostały podzielone na trzy części. Przed nami trzecia.

inf. prasowa
Trzecia odsłona Pucharu Prezydenta Sopotu

Podziału regat na trzy etapy dokonano ze względów bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie pozwoliło ograniczyć liczbę osób przebywających jednocześnie na terenie Sopockiego Klubu Żeglarskiego, organizatora wydarzenia. Ostatni, trzeci etap Pucharu Prezydenta Sopotu zostanie rozegrany na Zatoce Gdańskiej w weekend, 15 i 16 sierpnia. W trzeciej odsłonie PPS zobaczymy zawodników klasy przygotowawczej Techno293.

W połowie sierpnia do Sopotu przyjadą dzieci i młodzież i cieszę się, że ponownie stawka będzie międzynarodowa. Na liście startowej mamy już reprezentantów z Czech jak i Słowacji – mówi Piotr Oleksiak, z Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia Sopot, organizator zawodów.

Podczas dwóch poprzednich części regat rywalizowano już w klasach Finn, Windfoil czy Raceboard, ale również w Pucharze Polski Formula Kite Open. Rozegrano także Mistrzostwach Polski olimpijskiej klasy RS:X. 

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda