mobile
REKLAMA

Trwa mundial, a my odliczamy do stu!

Kolejne dwa boiska zostaną oddane we władanie młodym gdańszczanom. W środę, 20 czerwca o godz. 9.30 przy Szkole Podstawowej nr 7 (ul. M. Słabego 6) po raz pierwszy odbędą się zajęcia sportowe na boiskach przyszkolnych.  To już dziewięćdziesiąte siódme i ósme boisko na mapie Gdańska.

Informacja prasowa
TAGI
Trwa mundial, a my odliczamy do stu!

W środowy poranek zmodernizowane boiska przy szkole w Złotej Karczmie zapełnią się dzieciakami w barwach narodowych. Podczas otwarcia boisk nie zabraknie sportowych emocji. Wśród kibiców będzie Paweł Adamowicz prezydent Gdańska.

Boiska zostały zmodernizowane w ramach programu „Budowa i modernizacja boisk w Gdańsku”.  Koszt realizacji to ok 906 tys. zł. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku od rozbiórki istniejącej, asfaltowej nawierzchni, następnie pracami ziemnymi i instalacyjnymi, w ramach, których przebudowana została również kanalizacja deszczowa i sanitarna. Boisko wielofunkcyjne zyskało nową, bezpieczną dla młodych sportowców nawierzchnię. Zamontowano również ogrodzenie i piłko chwyty. 

Przebudowane zostało również drugie boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy, na terenie, którego powstało mniejsze boisko, o bezpiecznej nawierzchni, przeznaczone do gry w kosza oraz teren rekreacyjny z placem zabaw i siłownią zewnętrzną. Wyremontowana została istniejąca trybuna dla kibiców. W ramach prowadzonych prac teren szkoły został utwardzony, zaaranżowana została zieleń. Zamontowano również stalową rampę dla niepełnosprawnych i wybudowano wiatę śmietnikową.

Lista boisk oraz zasady korzystania z nich dostępne jest na stronie www.gdansk.pl/urzad-miejski/wydzial-rozwoju-spolecznego/Nowe-boiska-nowe-mozliwosci-Zasady-korzystania-z-nowych-obiektow,a,17104

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda