mobile

TRÓJMIEJSKI Protest Klimatyczny

Zmiany klimatyczne są faktem. I to właśnie naszym, ludzi, zadaniem jest ich powstrzymanie.

informacja prasowa/Fot.Facebook
TAGI
TRÓJMIEJSKI Protest Klimatyczny

Kiedy media społecznościowe obiegło nagranie piętnastoletniej Grety Thunberg, która w obliczu ogólnej bierności władz państwowych, podczas szczytu klimatycznego w Katowicach, odważyła się wygłosić przemówienie, pokazujące jak wielka odpowiedzialność spoczęła na naszych ramionach, coś zmieniło się w ogólnej świadomości społecznej. W ciągu ostatnich miesięcy, tygodni byliśmy świadkami marszy, manifestacji, protestów. Strajk Szkolny dla Klimatu w Wielkiej Brytanii pokazał: nie będziemy czekać na łaskawość władz, musimy wziąć sprawy w swoje ręce. I my w Trójmieście jesteśmy przekonani, że kluczem do zmiany jest opór oraz szerzenie świadomości, edukowanie.

Dlatego spotkajmy się wszyscy razem 16.03 na Polance Redłowskiej w Gdyni i... porozmawiajmy. Tak normalnie, przy dobrej muzyce i smacznych przekąskach. Wysłuchajmy wykładów, nawiążmy dyskusję, szukajmy rozwiązań. MY -mieszkańcy...Ziemi. MY- w każdym wieku. MY- zainteresowani, MY -świadomi, MY- gotowi do działania i MY- współpracujacy... wszystko dlatego, że czasu jest co raz mniej, a w aktualnej sytuacji bierność i bezradne rozkładanie rąk jest naszym największym wrogiem.

Siła jest w nas!
Świadomi złożoności zagadnienia stopniowo przedstawimy sześć problemów z którymi boryka się nasze lokalne środowisko. Mogą one stanowić przykład globalnych tendencji zmierzających do katastrofy klimatycznej.

źródło: Facebook

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda