mobile

Trofeum UEFA EURO U21 zawitało do Gdyni

Dokładnie na 70 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 w Gdyni zaprezentowano puchar, który już w czerwcu trafi do najlepszej młodzieżowej reprezentacji Starego Kontynentu. W wydarzeniu Trophy Handover wzięli udział prezydenci Miast Gospodarzy oraz Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Redakcja / fot. www.gdynia.pl
Trofeum UEFA EURO U21 zawitało do Gdyni

Przed uroczystym przekazaniem trofeum odbył się panel dyskusyjny, którego głównym tematem były największe wyzwania Miast Gospodarzy przy organizacji czerwcowych mistrzostw w kontekście rosnącego zainteresowania turniejem. W debacie wzięli udział: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, prezydent Tychów Andrzej Dziuba, pełnomocnik prezydenta Krakowa Janusz Kozioł, wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

- Istotą projektu o tak dużej skali i zainteresowaniu jest to, by grać „zespołowo”. Każde z Miast Gospodarzy, w tym Gdynia, ma doświadczenie w organizacji dużych eventów, ale rzadko są to tak złożone i szerokie przedsięwzięcia, wymagające kooperacji aż sześciu miast - zauważył Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Promocję turnieju w naszym mieście rozpoczęliśmy już na rok przed pierwszym gwizdkiem, gdy zorganizowaliśmy turniej One Year To Go. Od tamtego czasu prowadzimy intensywne działania m.in. w szkołach, gdzie odbywają się liczne konkursy i turnieje przeznaczone dla uczniów – dodał.

Nasze EURO

Po zakończeniu panelu dyskusyjnego i oficjalnym przekazaniu trofeum przedstawiciele Miast Gospodarzy oraz prezes PZPN przenieśli się na skwer Kościuszki, czyli pierwszy przystanek akcji promocyjnej „Nasze EURO”, której zadaniem jest przybliżenie czerwcowej imprezy mieszkańcom.
- Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 to wielkie sportowe wydarzenie, do którego dojdzie na naszych stadionach, stworzone przez nasze miasta i naszych mieszkańców, przepełnionych naszymi najlepszymi narodowymi cechami: otwartością, zaangażowaniem, chęcią działania, gościnnością. Stąd pomysł na wspólną akcję „Nasze EURO” – wyjaśnił Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

W ustawionym na Skwerze Kościuszki EUROtrucku można było skorzystać z wielu atrakcji związanych z czerwcowym turniejem. Promocyjna ciężarówka „Nasze EURO” do końca czerwca pojawi się we wszystkich Miastach Gospodarzach. Będzie wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego – w najbliższym czasie (10-12 kwietnia) odwiedzi wojewódzki finał turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku w Gdańsku, natomiast 6 maja EUROtruck pojawi się na Biegu Europejskim z PKO Bankiem Polskim.

Bałkańsko-iberyjska grupa

Na mogącym pomieścić 15 tysięcy kibiców Stadionie Miejskim w Gdyni rywalizować będą drużyny grupy B: Portugalia, Hiszpania i Macedonia (czwarty zespół, Serbia, wszystkie mecze rozegra w Bydgoszczy). W przeszłości na nowoczesnym gdyńskim obiekcie gościły m.in. piłkarskie reprezentacje Urugwaju i Irlandii, a także młodzieżowa reprezentacja Polski, jednak czerwcowe mecze będą zdecydowanie najbardziej prestiżowymi wydarzeniami w sześcioletniej historii stadionu.

Bilety już w sprzedaży

Otwarta sprzedaż biletów na mecze Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 wystartowała 21 lutego 2017 roku i prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej u21poland.kupbilet.pl. Na 21 spotkań turnieju udostępniono łącznie ok. 330 tysięcy wejściówek w dwóch kategoriach, których ceny zaczynają się już od 15 złotych.
Jedna osoba może zakupić maksymalnie osiem biletów na każde spotkanie mistrzostw. Obowiązuje zasada: „kto pierwszy, ten lepszy”, dlatego warto się pospieszyć. Istnieje również możliwość zamówienia biletów dla grup zorganizowanych (w przypadku meczów rozgrywanych w Gdyni dystrybucja odbywa się poprzez Pomorski Związek Piłki Nożnej – pierwszeństwo mają dzieci i młodzież szkolące się w klubach).

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko