Trefl przerywa passę Dzików

Koszykarze Trefla Sopot odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Orlen Basket Ligi. W Ergo Arenie zawodnicy z Trójmiasta wygrali z niepokonanymi dotychczas Dzikami Warszawa.

Marcin Kalicki

Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili na początku 5:2, a następnie 7:4. W kolejnych akcjach za sprawą Mateusza Szlachetki, Dominica Greena i Nicholasa McGlynna to goście z Warszawy uzyskali przewagę. Niemoc Trefla w ataku przełamał rzutem za trzy punkty Aaron Best, ale goście także skutecznie odpowiedzieli. W końcówce kwarty sopocianie odrobili większość strat i przed drugą odsłoną tracili do Dzików zaledwie jedno oczko.

Druga i trzecia część meczu były wyrównane do tego stopnia, że przed ostatnią kwartą wszystko mogło się w tym spotkaniu jeszcze zdarzyć, bowiem Trefl prowadził zaledwie jednym punktem. Jednak ostatnia odsłona spotkania była popisem gry podopiecznych Žana Tabaka. Jarosław Zyskowski, Aaron Best i Benedek Varadi poprowadzili zespół z Pomorza do drugiej wygranej w tym sezonie.

Trefl Sopot – Dziki Warszawa 96:85 (18:19, 25:23, 22:22, 31:21)

Najwięcej punktów: Aaron Best (21), Benedek Varadi (20), Jarosław Zyskowski (18) – Mateusz Szlachetka (21), Dominic Green i Nicholas McGlynn (po 17)

Składy:

Trefl: Aaron Best, Benedek Varadi, Mikołaj Witliński, Andy Van Vliet, Jakub Musiał, Jarosław Zyskowski, Paul Scruggs, Auston Barnes, Błażej Kulikowski.

Dziki: Dominic Green, Matthew Coleman, Mateusz Szlachetka, Emmanuel Little, Nicholas Mc Glynn, Michał Aleksandrowicz, Grzegorz Grochowski, Piotr Pamuła, Alan Czujkowski, Jarosław Mokros, Mateusz Bartosz.

Kolejne spotkanie Orlen Basket Ligi Trefl rozegra w sobotę, 21 października. Rywalem sopocian będzie zespół Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Początek spotkania o godz. 15:30.