mobile

Tradycyjne śniadanie wielkanocne dla potrzebujących

Osoby samotne, potrzebujące, bezdomne - wszyscy, którzy odczuwali potrzebę spotkania przy świątecznym stole, rozmowy i wspólnego zjedzenia ciepłego posiłku w gronie życzliwych osób – co roku mogli skorzystać z propozycji śniadania Wielkanocnego organizowanego przez gdańskich restauratorów. W tym roku, choć w innej formie śniadanie z okazji świąt Wielkiej Nocy także się odbędzie.

inf. prasowa
Tradycyjne śniadanie wielkanocne dla potrzebujących

- Teraz powinniśmy szczególnie zadbać o osoby samotne i potrzebujące, oczywiście z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Po raz 20 grupa restauratorów i hotelarzy zrzeszona w Izba Gospodarczej, na czele z radnym Piotrem Dzikiem mimo niemożności zorganizowania tradycyjnego śniadania, organizuje paczki dla potrzebujących. Część z nich będzie dystrybuowana w autobusie SOS, część rozwożona do osób, o których wiemy, że takiej pomocy potrzebują – mówi prezydent Aleksandra Dulkiewicz

Śniadania wielkanocne na Targu Węglowym mają wieloletnią tradycję. Organizowane są od dwudziestu lat. Co roku z tej formy pomocy korzystają setki osób. Ponieważ sytuacja epidemiczna nie pozwala na przygotowanie świątecznego poczęstunku, do którego wspólnie zasiądą najbardziej potrzebujące gdańszczanki i gdańszczanie, restauratorzy pod egidą radnego Rady Miasta Gdańska Piotra Dzika zdecydowali się zorganizować alternatywna formę wielkanocnego śniadania.

- Po raz dwudziesty będziemy wspierali osoby najuboższe. Do tegorocznego, rocznicowego śniadania wielkanocnego przygotowywaliśmy się już od 3 miesięcy i przykro nam, że to śniadanie odbędzie się w innej formie. W przygotowanie zaangażowani są tradycyjnie członkowie Polskiej Izby Gospodarczej Restauratorów i Hotelarzy, dzięki którym udało się zgromadzić 1500 jaj a także paczki z żywnością – informuje radny Dzik.

W tym roku przygotowano 450 paczek z żywnością, które trafią do najbardziej potrzebujących.

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda