mobile

Towarzyskie Spotkanie przy Grach Wszelkich- „ gry rozwijają człowieka”.

Rozwijają pamięć, inteligencję, zdolności analityczne. Gry towarzyskie kształtują nasze relacje społeczne od wieków. Począwszy od piątku 24 listopada wrzeszczański Dom Sąsiedzki w Pałacu zostanie opanowany przez miłośników gier towarzyskich. Jak zapewniają organizatorzy impreza będzie stanowiła doskonałą okazję nie tylko do poznania zasad nowej gry karcianej czy planszowej, ale przede wszystkim do zacieśnienia więzi sąsiedzkich.

Redakcja
Towarzyskie Spotkanie przy Grach Wszelkich- „ gry rozwijają człowieka”.

Inicjatywa zorganizowania otwartego spotkania dla miłośników gier planszowych i karcianych wyszła bezpośrednio od samych mieszkańców Wrzeszcza.

- Od dłuższego czasu zgłaszali się do nas pojedynczy miłośnicy tej formy rozrywki. Zwracali uwagę na problem znalezienia partnerów do rozgrywek w gry planszowe bądź rozegrania partii szachów. Dotychczas wielu zapalonych graczy było zmuszonych do poszukiwania wirtualnych partnerów za pośrednictwem sieci- informuje Magdalena Bachora, managerka Domu Sąsiedzkiego

Dom Sąsiedzki w Pałacu postanowił rozwiązać ten problem udostępniając przestrzeń na cykliczne spotkania miłośników gier towarzyskich. To nie pierwsze organizowane przez tą instytucję kulturalną trójmiejskie spotkanie poświęcone w całości grą. Jednak impreza, której świadkami będziemy już w piątek koncentruje się na towarzyskim aspekcie rozgrywek zamiast promowania gier konkretnego rodzaju. Gry od zawsze stanowiły świetną okazję do integrowania ludzi, spotkać twarzą w twarz z naszymi sąsiadami i przyjaciółmi. Potwierdzają to obserwacje adeptów nauk społecznych- bliskie relacje z innymi decydują o naszym poczuciu spełnienia i zadowolenia z życia. Cykliczne spotkania z grami będą więc nie tylko okazją do zagrania w ulubione gry, ale również poznania nowych form rozrywki.

- Jesteśmy wielkimi zwolennikami samokształcenia. Obecnie w Domu Sąsiedzkim realizujemy projekt w ramach Inicjatyw Obywatelskich. W ramach Study Circle wychodzimy poza klasyczną formę wykładów z nauczycielem przekazującym wiedzę i biernie chłonącymi wiedzę uczniami- wyjaśnia Magdalena Bachora.

Uczestnicy warsztatów uczą się więc od siebie nawzajem wymieniając się doświadczeniami. Tak będzie również w czasie towarzyskiego spotkania z grami. Dorośli czują się niekomfortowo w sytuacji, gdy ktoś sprawuje nad nimi zwierzchnią funkcję. Taka forma przyswajania wiedzy jest po prostu nieefektywna. Dlatego gracze przychodzący ze swoimi grami będą uczyć kompanów dzielących z nimi stolik do gry. Będzie można rozegrać partyjkę brydża, nie zabraknie również szachownicy oraz imponującego zestawu gier planszowych.

- Nasze przedsięwzięcie adresujemy głównie do mieszkańców Dolnego Wrzeszcza. Chcemy, by przyzwyczaili się do naszej inicjatywy i stali się regularnymi gośćmi Domu Sąsiedzkiego w Pałacu na ul. Grunwaldzkiej. Nikt nie pozostanie bez partnera do gry. Zadbamy o to, by każdy mógł spędzić pożytecznie swój wolny czas. Gry rozwijają inteligencję, spostrzegawczość. Rozgrywka brydża może być niesamowitym treningiem intelektu. Jest to szczególnie ważne w przypadku seniorów. Regularny trening pamięci może zapobiec demencji nękającej wielu ludzi w jesieni ich życia- zachęca managerka Domu Sąsiedzkiego.

 Źródło fotografii : https://thecreative.cafe/a-psychic-a-seer-and-64-squares-69588547f26e

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko