mobile
REKLAMA

TOP 5 – współczesne polskie seriale kryminalne

Polskie seriale – któż ich nie zna. Jedne lubimy bardziej drugie mniej, ale kino akcji zawsze wzbudza zaciekawienie. Tajemnica, dynamiczna i trzymająca w napięciu fabuła, kryminalne wątki przeplatające się z miłosnymi. To wszystko znajdziesz w polskich produkcjach.

Marta Witczak/fot.HBO
TAGI
TOP 5 – współczesne polskie seriale kryminalne

Rok 2018 był jednym z najlepszych dla naszych polskich seriali. W większości były to produkcje: HBO, Canal+, Showmax, TVN i AXN. Pojawił się również pierwszy polski serial Netfliksa – 1983. Poniżej przedstawiamy listę 5. najlepszych seriali kryminalnych ostatnich lat.

Na miejscu 5. plasuje się serial „Pakt”

Jest to serial produkcji HBO. Jego pierwszy sezon wzorowany był na norweskim serialu „Układ”. Wątek dotyczy dziennikarskiego śledztwa, które przeprowadza dziennikarz opiniotwórczego „Kuriera” – Piotr Godecki (Marcin Dorociński) i pomimo sprzeciwu swoich przełożonych decyduje się opublikować kulisy afery seksualnej, w którą zamieszany jest jeden z ministrów. Jednak sprawa jest bardziej skomplikowana i nowe tropy doprowadzają dziennikarza do medialnego skandalu, w którym uczestniczy premier (Mariusz Bonaszewski) oraz prezydent Bytomia (Magdalena Popławska). W serialu zobaczymy również m.in. Adama Woronowicza, Edwarda Linde-Lubaszenko i Piotra Fronczewskiego.

Miejsce 4. zajmuje wszystkim znany serial „Kryminalni”

Jest to klasyk wśród seriali kryminalnych. Fabuła rozgrywa się w Warszawie i przedstawia perypetie policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Jest intryga, śledztwo, fałszywe tropy, poszlaki i zaskakujące zwroty akcji. Głównymi bohaterami są: podinspektor Adam Zawada (Marek Włodarczyk) – bezlitosny dla przestępców; podkomisarz Marek Brodecki (Maciej Zakościelny) – dynamiczny charakter, rzetelna prawa ręka Zawady oraz podkomisarz Barbara Storosz (Magdalena Schejbal) – która trafia do zespołu od razu po szkole policyjnej. W serialu wystąpił także Tomasz Karolak jako posterunkowy Szczepan Żałoda.

Miejsce 3. należy do serialu „Wataha”

Serial był emitowany na antenie HBO. Jego akcja rozgrywa się w Bieszczadach na granicy Polski z Ukrainą. Przedstawia on losy funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którzy muszą rozwikłać zagadkę tajemniczej zbrodni. Niestety pewnej nocy dochodzi do eksplozji, podczas której giną wszyscy oficerowie placówki w Ustrzykach Dolnych poza kapitanem Wiktorem Rebrowem (Leszek Lichota). Jak się później okazuje, zostaje on głównym podejrzanym i aby udowodnić swoją niewinność, decyduje się rozwiązać sprawę na własną rękę. W serialu wystąpili również: Aleksandra Popławska, Bartłomiej Topa i Andrzej Zieliński.

W 2018 r. „Wataha” otrzymała statuetkę Orła w kategorii filmowych seriali fabularnych.

Miejsce 2. to „Kruk. Szepty słychać po zmroku”

Serial kryminalny produkcji Canal + wyreżyserowany przez Macieja Pieprzycę. Jest to historia inspektora policji Adama Kruka (Michał Żurawski), który po wielu latach nieobecności wraca do rodzinnego Białegostoku, dokąd został oddelegowany, aby zająć się śledztwem związanym z przemytem papierosów. Kiedy dociera na miejsce, dochodzi do tajemniczego zaginięcia nastoletniego chłopca, więc Adam decyduje się również rozwiązać tę sprawę. Jak to zwykle bywa, oprócz kryminalnej zagadki, będzie musiał zmierzyć się także z demonami przeszłości. W produkcji udział wzięli m.in. Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Michał Żurawski, Cezary Łukaszewicz.

Miejsce 1. „Belfer”

Ten serial kryminalny produkcji Canal+ wzbudził wielkie emocje wśród oglądających. Fabuła dotyczy zagadkowej śmierci wzorowej uczennicy 17-letniej Joanny Walewskiej (Katarzyna Sawczuk), mieszkanki miasteczka Dobrowice. W niedługim czasie od tej tragedii w lokalnej szkole pojawia się nowy nauczyciel – Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), który kiedyś był polonistą w renomowanym warszawskim liceum. Zaciekawiony sprawą, postanawia zaangażować się w jej rozwiązanie i na własną rękę podejmuje działania. W serialu udział wzięli: Paweł Królikowski, Piotr Głowacki, Aleksandra Popławska, Magdalena Cielecka.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda