mobile
REKLAMA

To będzie niezwykły muzyczny wieczór - 13 września na scenie Oliwskiego Ratusza Kultury wystąpi John Porter!

To będzie niezwykły muzyczny wieczór - 13 września na scenie Oliwskiego Ratusza Kultury wystąpi John Porter!

 

Informacja prasowa
TAGI
To będzie niezwykły muzyczny wieczór - 13 września na scenie Oliwskiego Ratusza Kultury wystąpi John Porter!

Na koncercie usłyszymy utwory z ostatniego solowego krążka artysty „Honey Trap", piosenki z poprzednich płyt, w tym z legendarnej już płyty "Helicopters", a także utwory z duetu z Anitą Lipnicką i z najnowszych projektów Johna Portera z Adamem Nergalem Darskim, Wojtkiem Mazolewskim czy Alicją Domańską.

Ostatnia solowa płyta Johna „Honey Trap” jest muzyczną kontynuacją wysoko ocenianego przez krytyków poprzedniego albumu wykonawcy „Back In Town” - jednocześnie drugim z planowanej trylogii spod znaku mrocznego rocka. Po raz kolejny artysta eksploruje skomplikowane relacje międzyludzkie, nasze ukryte lęki i obsesje przefiltrowane przez jego osobiste doświadczenie – tym razem jednak w zdecydowanie dynamiczniejszej, rockowo - bluesowej formie.

„Mam swój The Who-Neil Young moment!” – wyznaje Porter. Na płycie słychać, że to nie żarty.

John Porter urodził się 15 sierpnia 1950 roku w Walii. W poszukiwaniu życiowej drogi w 1976 roku przyjechał do Polski, gdzie postanowił osiedlić się na stałe. Początek jego kariery to przede wszystkim współpraca z Korą i Markiem Jackowskim, z którymi współtworzył trio „Mannam - Elektryczny Prysznic”, gdzie grał na gitarze akustycznej.
Trzy lata później artysta opuścił zespół i założył swoją własną formację, którą nazwał po prostu Porter Band. W tym samym roku, w ciągu zaledwie 4 dni, grupa nagrała swój debiutancki krążek zatytułowany "Helicopters".

Zarejestrowany w 2002 roku utwór "For You", zaśpiewany wspólnie z Anitą Lipnicką, był punktem zwrotnym w karierze Johna. Rok później ukazała się płyta "Nieprzyzwoite piosenki", która została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków. Krążek osiągnął status Złotej Płyty oraz otrzymał Fryderyka w kategorii Najlepszy Album. Kolejne wydawnictwo, "Inside Story", także zostało docenione i tak jak poprzedni krążek zyskał miano Złotej Płyty.
W 2008 roku ukazała się ostatnia płyta duetu Lipnicka & Porter "Goodbye".
18 marca 2011 roku pojawiła się długo oczekiwana solowa płyta artysty zatytułowana „Back In Town”, a trzy lata później odbyła się premiera ostatniego albumu Johna - „Honey Trap”

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda