mobile

Tenisowy challenger startuje na kortach Sopotu

Od 29 lipca do 4 sierpnia na kortach Sopot Tenis Klubu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Tenisowy BNP Paribas Sopot Open. Turniej będzie największym challengerem rozgrywanym, z pulą nagród ponad 92 tys. euro.

Sylwia Fiutkowska/fot. marijana1
Tenisowy challenger startuje na kortach Sopotu

W tegorocznym turnieju singlowym wystąpi 48 tenisistów, a w deblowym zagra 16 par. Na kortach zaprezentują się jedne z największych gwiazd światowego tenisa, zarówno reprezentanci Polski jak i zagraniczni tenisiści. Z Polaków w Sopocie zaprezentują się m.in. jeden z najlepszych polskich deblistów - Marcin Matkowski, zwycięzca deblowego US Open juniorów  - Kamil Majchrzak czy niegdyś najlepszy z polskich reprezentantów - Michał Przysiężny, który swoimi występami w Sopocie zakończy zawodową karierę.

Challenger będzie także okazją dla młodych talentów. Zadebiutują mi.in. 20-letni Kacper Żuk i 21-letni Michał Dembek. Wśród zagranicznych gwiazd wyróżnia się postać Chun-hsin Tsenga, który w 2018 roku był nie do zatrzymania w juniorskich turniejach wielkoszlemowych: French Open oraz Wimbledonie.

Wstęp na fazę grupową od 29 lipca do 2 sierpnia będzie darmowy. Na półfinały i finały w dniach 3-4 sierpnia obowiązują bilety, które można zakupić tutaj.

Turniejowi BNP Paribas Sopot Open będą towarzyszyć dodatkowe imprezy promujące tą dyscyplinę sportu m.in. Strefa Tenisa, Kids Day, Club Day czy Kinder+Sport Tennis Trophy.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda