mobile

Teatr Wybrzeże gra na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim

Teatr Wybrzeże po raz jedenasty zagra w lipcu i sierpniu spektakle w Pruszczu Gdańskim. Na Scenie Letniej w Międzynarodowym Parku Kulturowym Faktoria przy ul. Zastawnej w soboty zagranych zostanie siedem różnych spektakli (jeden spektakl dwukrotnie), a w niedziele dzieci będą mogły uczestniczyć w Lekcjach Niegrzeczności. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Karolina Lipnicka/ fot. pixabay
TAGI
Teatr Wybrzeże gra na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia jako wynik współpracy gdańskiego teatru i Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim cieszyła się ogromną popularnością. Frekwencja była olbrzymia-spektakle zostały obejrzane w sumie przez 14 tys. widzów.

 

Inauguracja miała miejsce 6 lipca b.r., a widzowie mieli okazję zobaczyć ciekawy komediodramat "Reset" Almy De Groen w reżyserii Anny Grzyszkówny. Fabuła skupia się na spotkaniu czterech przyjaciółek, które spotykają się przy winie, by powspominać dawne czasy, a przy okazji zdać relację ze swoich potyczek z losem i z mężczyznami, szczególnie tym jednym, który odcisnął piętno na życiu każdej z nich.

 

Tegoroczną premierą był spektakl "Niezwyciężony" Torbena Bettsa w reżyserii Jarosława Tumidajskiego, która odbyła się 13 lipca. Komediodramat opowiada historię Emily i Olivera, którzy właśnie wyprowadzili się na przedmieścia, z dala od Londynu. Pewnego dnia zapraszają swoich nowych sąsiadów, Dawn i Alana, na wieczorek zapoznawczy. To spotkanie potoczy się w dość niespodziewanym kierunku, obnaży skrajne różnice dzielące te dwie pary, ale – co najważniejsze – ujawni, że oba związki znajdują się w głębokim kryzysie.


Z kolei 27 lipca Teatr Wybrzeże zagra "Par paranoje" Charlesa Ludlama w reżyserii Adama Orzechowskiego, która to sztuka miała swoją premierę w 2016 roku na deskach pruszczańskiej Faktorii. Jest to przewrotna komedia satyryczna o awangardowej sztuce, współczesnych związkach i seksualnych obsesjach, a przede wszystkim zjadliwa karykatura pseudo osiągnięć współczesnej psychiatrii i psychoanalizy.

 

Sierpień rozpocznie się przedstawieniem pod tytułem „ Randka z feministą” Samanthy Ellis w reżyserii Michała Derlatki , tym razem w drugiej obsadzie. To przewrotna komedia romantyczna, w której dwoje aktorów wciela się jednocześnie w zakochaną parę tuż przed ślubem, byłych kochanków i niechętnych małżeństwu rodziców. Zagrany zostanie 3 sierpnia.

 

Natomiast 10 sierpnia widzów rozbawi "Seans" Noela Cowarda w reżyserii Adama Orzechowskiego, czyli mało wyszukana obyczajowa komedia z seansem spirytystycznym w centrum wydarzeń.

 

Nie zabraknie również premiery ubiegłorocznej - „ Damy i Huzary albo Play Fredro” według Aleksandra Fredry w reżyserii Adama Orzechowskiego. Jest to sztuka ubogacona fragmentami innych utworów pisarza, w nowoczesnym i nieco zmienionym wydaniu. Przedstawienie zagrane zostanie w Pruszczu 17 sierpnia.

 

Ostatnim spektaklem dla dorosłych, który zostanie wystawiony 27 sierpnia są „ Ruscy” Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Sztuka opowiada o Polakach którzy nie z własnej woli i winy zostali skazani na rozłąkę z krajem, a z powodu swojej tożsamości narodowej byli prześladowani.

Nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych widzów. Tegoroczna edycja Lekcji Niegrzeczności to kolejno sztuki : "Czarownica z ulicy Mouffetard" ( 14 lipca), a tydzień później (21 lipca) - "Miłość pani Ziemniakowej" autorstwa Pierre'a Gripariego.

 

Następnie, przez kolejne trzy niedziele, będzie można zobaczyć "Zaczarowaną królewnę" Artura Oppmana (28 lipca zobaczymy cz. 1, następną część 4 sierpnia, a ostatnią 11 sierpnia)

 

Dwie ostatnie Lekcje Niegrzeczności to sztuka "Przygody Koziołka Matołka" podzielona na 2 części :1 część zostanie wystawiona 18 sierpnia,a druga 25 sierpnia . Wszystkie Lekcje Niegrzeczności wyreżyseruje Michał Derlatka.

 

Pełny harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie Teatru Wybrzeże: https://www.teatrwybrzeze.pl/aktualnosci/11-sezon-sceny-letniej


 


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda