mobile
REKLAMA

Teatr Muzyczny zaprasza na „Rewię 70 & France”

Polskie hity lat 70. i francuskie przeboje opanują gdyńską scenę. W Teatrze Muzycznym w Gdyni trwają ostatnie przygotowania do niezwykłego koncertu. „Rewia 70 & France” pozwoli widzom wyruszyć w podróż bez ograniczeń. To pierwsza premiera, którą będzie tam można zobaczyć po przerwie spowodowanej pandemią. Nie zabraknie emocji, barw i dobrej zabawy. Koncert reżyseruje Bernard Szyc. Premiera już w sobotę, 27 lutego.

inf. prasowa
Teatr Muzyczny zaprasza na „Rewię 70 & France”

Teatr Muzyczny w Gdyni wraca po przerwie i zaczyna w polsko-francuskim klimacie. Artyści przygotowali wyjątkowy koncert, który z pewnością pozwoli widzom zapomnieć na chwilę o otaczającej rzeczywistości. Najnowsza propozycja to „Rewia 70 & France”. Pierwotnie koncert miał być zaprezentowany na gdyńskiej scenie w sylwestra. Uniemożliwiły to jednak obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Teraz widzowie spragnieni rozrywki i dobrej sztuki będą mogli go zobaczyć i posłuchać.

Skoro możemy już zagrać, zastanawialiśmy się, co wybrać, a ponieważ koncert ten miał mieć premierę w sylwestra, więc uznaliśmy, że dla nas, dla naszego ducha i kondycji warto pokazać naszej publiczności coś tak radosnego – mówi Bernard Szyc, reżyser koncertu.


Czego mogą spodziewać się widzowie? To będzie podróż do świata emocji, barw i znanych wszystkim motywów muzycznych. Z pewnością można liczyć też na dobrą zabawę. Koncert został podzielony na dwie części. W pierwszej artyści zaprezentują polskie piosenki lat 70. Ze sceny popłynie m.in. „Małgośka”, „Papaya”, „Do zakochania jeden krok” czy hit „Tyle słońca w całym mieście”. W drugiej części koncertu widzowie usłyszą słynne francuskie przeboje. Poczują się tak, jakby przechadzali się paryskimi ulicami i przeżyją prawdziwy, muzyczny Tour de France. W programie m.in. piosenki Edith Piaf, Vanessy Paradis, Ingrid czy Mireille Mathieu. Nie zabraknie również motywu ze znanej i lubianej francuskiej komedii pt. „Żandarm na emeryturze”.Dlaczego akurat takie połączenie?

Trzy lata temu zrobiliśmy głosowanie, ranking i na podstawie tego ułożyliśmy repertuar naszych koncertów na kilka lat. W każdym odnosimy się do poszczególnych polskich dekad, a w części zagranicznej w ubiegłym roku były utwory latynoamerykańskie, w tym roku mamy francuskie, a za rok chcemy zaprezentować włoskie – zdradza Szyc.


Ponowne otwarcie instytucji kultury to radość nie tylko dla widzów. Z powrotu cieszą się również aktorzy i twórcy. Jak mówią, tę radość będzie widać ze sceny.

Widzowie dostaną grupę całego naszego teatru - rozentuzjazmowanych i stęsknionych aktorów, którzy pokażą wszystko, co mają najlepszego – mówi Szyc.


Premiera „Rewii 70 & France” odbędzie się w sobotę, 27 lutego. Koncert na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni można jednak oglądać już od dziś. Oczywiście wszystko w zgodzie z zasadami reżimu sanitarnego. Na widowni może być zajęta tylko połowa miejsc. Należy również pamiętać o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Bilety na spektakl można zakupić w kasie teatru lub poprzez stronę internetową.

W Teatrze Muzycznym w Gdyni trwają ostatnie przygotowania do niezwykłego koncertu „Rewia 70 & France” // fot. Przemysław Burda
 
„Rewia 70 & France”

Premiera: 27 lutego, godz. 19.00
Teatr Muzyczny Duża Scena

Reżyseria i scenariusz: Bernard Szyc
Kierownictwo muzyczne: Dariusz Różankiewicz
Aranżacje: Tomasz Filipczak, Jakub, Lubowicz, Piotr Mania, Maciej Szymański
Scenografia i kostiumy: Paweł Sikora
Choreografia: Joanna Semeńczuk, Urszula Bańka, Paulina Kroszel, Sara Ławniczak, Julia Polakowska, Michał Cyran, Krzysztof Dzwoniarski, Bernard Szyc
Choreografia tańców akrobatycznych: Mira Kister Okoń

 

 

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda