mobile
REKLAMA

Sztuka Podróżowania.Tybet Larung gyr- miasto, którego już nie ma

Zapraszamy na przedostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie z cyklu Sztuka Podróżowania. 14 czerwca o godz. 19:00 Katarzyna Zasada-Chruścińska i Paweł Chruściński opowiedzą nam o swojej podróży do Mongolii i Tybetu

Informacja prasowa
TAGI
Sztuka Podróżowania.Tybet Larung gyr- miasto, którego już nie ma

Na prezentacji chcielibyśmy szczególną uwagę poświęcić miejscu, które mocno utkwiło w naszej pamięci i często wraca w naszych wspomnieniach a szczególnie teraz gdy tego miejsca już nie ma - TYBET - Larung Gar. W 2015 roku wyruszyliśmy w podróż do Mongolii i Tybetu.

W Mongolii przejechaliśmy 1400 km na motorze, odwiedzając odległe od cywilizacji miejsca oraz kosztując mongolską kuchnię przygotowaną przez gospodarzy.

Tam doświadczyliśmy jak słuchać ciszy, jak dużo jest dźwięków pochodzących z natury, które w codziennym życiu są zagłuszane i niesłyszalne.Po tułaczce po mongolskich stepach wyruszyliśmy w kolejną podróż do Tybetańskiej wioski Larung Gar, największej buddyjskiej akademii na świecie. Założono ją na jałowym tybetańskim płaskowyżu na wysokości ponad czterech tysięcy metrów n.p.m. Na zboczach doliny piętrzą się jeden nad drugim malutkie domki pomalowane na czerwono i kryte czerwonymi dachami. Są zamieszkiwane przez buddyjskich mnichów i mniszki. W 2016 roku rząd chiński wydał decyzję o wydaleniu ok. 5 tyś mnichów. Część kompleksu zrównano z ziemią - domy burzono często wraz z dobytkiem i ołtarzami, wywlekając za próg lamentujących mieszkańców. Dziś już tego miejsca nie ma."

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda