mobile
REKLAMA

Sztuka moim sąsiadem. Wyższe ceny mieszkań, czy rozwój twórczy?

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Krytyka Polityczna - ŚWIETLICA W TRÓJMIEŚCIE zapraszają do udziału w dyskusji poświęconej roli sztuki, artystów, instytucji kultury jako narzędzia zmiany społecznej.

Informacja prasowa
TAGI
Sztuka moim sąsiadem. Wyższe ceny mieszkań, czy rozwój twórczy?

Tematem spotkania będzie omówienie związku działań artystycznych z procesami rewitalizacji i gentryfikacji. W obliczu ekspansywnych i dynamicznych procesów gentryfikacji kilku dzielnic Gdańska niewiele uwagi poświęca się roli sztuki w tych przemianach.


- Jaką funkcję spełniają centra sztuki i działania artystyczne w programach rewitalizacji?
- Jakie są efekty działań artystów zapraszanych do rewitalizowanych dzielnic?
- Do kogo adresowana jest sztuka i komu służy?
- Jak można działać na rzecz bardziej zmarginalizowanych mieszkańców?
- Czy sztuka rzeczywiście niesie ze sobą potencjał rozwiązywania konfliktów społecznych i ekonomicznych?

Spotkanie będzie próbą zmierzenia się z aktualnymi pytaniami, formuła zachęcać będzie do dyskusji i refleksji. Punktem wyjścia do organizacji spotkania stała się długoterminowa rezydencja artystyczna Joshua Schwebela. Więcej informacji o wydarzeniu oraz rezydencji: http://laznia.pl/mainart,565,sztuka_moim_sasiadem_wyzsze_ceny_mieszkan_czy_moj_rozwoj_tworczy.html

Rezydencja artystyczna odbywa się w ramach projektu ‘Artecitya’ skupiającego się na różnorodności przemian przestrzeni miejskich i związanych z nimi transformacji społecznych, kulturowych i ekonomicznych. Projekt finansowany z programu Kreatywna Europa 2014-2020.

Moderatorka dyskusji: Lidka Makowska- kulturolożka, ekspertka w dziedzinie polityk samorządowych, równościowych, zawodowo zajmująca się komunikacją zaangażowaną. Aktywistka w TAK Trójmiejska Akcja Kobieca, Lepszy Gdańsk, Kongres Ruchów Miejskich, radna Dzielnicy Wrzeszcz Górny


Spotkanie odbywa się w ramach wydarzeń Klubu Sąsiedzkiego - Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda