mobile

Subwencja na remont ul. Kartuskiej przyznana

Rozpatrzono pozytywnie wniosek o przyznanie subwencji drogowej na realizację projektu  rozbudowy ul. Kartuskiej. Ministerstwo Infrastruktury przyznało gdańskiemu projektowi 13,5 mln zł.

inf. prasowa
Subwencja na remont ul. Kartuskiej przyznana

- Rozbudowa ulicy Kartuskiej na odcinku od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów to ważna inwestycja dla mieszkańców tej części Gdańska, ale to także ważna trasa wylotowa w kierunku Kaszub. Wystąpiliśmy do Ministerstwa Infrastruktury o przyznanie funduszy na ten cel. Dzisiaj dostałam informację od pana wojewody o przekazaniu miastu 13,5 mln zł, za co dziękuję. Na przełomie 2021/2022 odcinek powinien być gotowy – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

W lutym miasto Gdańsk wystąpiło do Ministerstwa Infrastruktury z wnioskiem o przyznanie subwencji drogowej na realizację projektu  pod nazwą „Rozbudowa ul. Kartuskiej w Gdańsku, etap I odcinek od ul. Otomińskiej do Nowatorów”.  Inwestycja obejmie swym zasięgiem:

  • rozszerzenie ulicy Kartuskiej na wspomnianym odcinku
  • rozbudowa i budowa skrzyżowań ul. Kartuskiej z drogami poprzecznymi wraz z rozbudową tych dróg w niezbędnym zakresie
  • budowa dróg serwisowych do obsługi terenów przylegających do ul. Kartuskiej
  • rozbudowa i budowa ulic poprzecznych w dostosowaniu do nowego układu komunikacyjnego ul. Kartuskiej: ul. Inżynierska, ul. Nowa Inżynierska, ul. Fabryczna oraz drogi zapewniające spójność układu komunikacyjnego.
  • Otrzymane wsparcie z subwencji pozwala analizować możliwości ewentualnego rozszerzenia zakresu prac ponad ten przewidziany przetargiem. Dziś  jednak jest za wcześnie, aby rozstrzygać, czy to poszerzenie nastąpi, w jakim sposób oraz jakiego zakresu będzie dotyczyć – informuje Marcin Dawidowski, dyrektor Wydziału Programów Inwestycyjnych. - Obecnie trwa procedura rozstrzygania przetargu na realizację części Etapu I. Po jej rozstrzygnięciu wykonawca będzie miał ponad rok czasu na realizację.

Prace rozpoczną się po zakończeniu procedur przetargowych i podpisaniu umowy. Pierwszy etap inwestycji zostanie zakończony na przełomie 2021/2022r. Na zadnie „Rozbudowa ul. Kartuskiej na odcinku od ul. Otomińskiej do granicy m. Gdańska”, etap I – odcinek od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów, miasto zabezpieczyło w budżecie 29,47 mln zł (2020) i 29 mln zł (2021), łącznie – 58,47 mln zł.

 

 

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda