mobile
REKLAMA

Stypendia dla gdańskich artystów i twórców kultury

Miejscy radni, podczas XXXI sesji Rady Miasta przyjęli uchwałę w sprawie ustanowienia Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska. O wsparcie finansowe procesów twórczych będą mogli ubiegać się gdańscy artyści i twórcy kultury. W 2021 roku planowany budżet na stypendia w tej dziedzinie wynosi 1,4 mln zł, o 200 000 zł więcej, niż w 2020 roku.

inf. prasowa
Stypendia dla gdańskich artystów i twórców kultury

Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska przyznawane jest osobom zajmującym się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury, mieszkających i płacących podatki w Gdańsku. Artyści i twórcy mogą starać się o wsparcie miasta niezbędne do realizacji działań, w takich dziedzinach jak literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr i film oraz organizacja wydarzeń kulturalnych. Stypendium nie jest przyznawane na wykonanie konkretnego dzieła (takiego jak np. wydanie książki, płyty, na działania związane z postprodukcją czy pracę osób trzecich).

W złożonym poprzez formularz wniosku powinny znaleźć się jasne i przejrzyście opisane działania potwierdzające rozwój twórczy autora/autorów projektu. Ważne, aby dokładnie określić dziedziny i techniki w jakich realizowane będzie przedsięwzięcie. Najwyżej oceniane będą projekty gwarantujące wysoki poziom artystyczny i wykraczające ponad dotychczasowe działania wnioskodawców.

 

Wniosek tylko przez internet

Nowością w tej edycji programu stypendialnego będzie składanie wniosków wyłącznie internetowo, poprzez system Witkac. Nie będzie możliwości składania wniosków papierowych.

Wysokość stypendium za dany miesiąc będzie równa wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę wynikającą z Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w danym roku kalendarzowym. Stypendia wypłacane będą co miesiąc i mogą być przyznane na okres do 6 miesięcy.

 

Ważna zmiana

Stypendia przyznawane będą w trybie dwóch naborów wniosków, a nie jak to tej pory w trybie ciągłym, w drodze otwartego naboru.

Wnioski będzie można składać:

  • do 10 stycznia - w pierwszym naborze
  • do 10 czerwca - w drugim naborze

O starcie programu i szczegółach dotyczących składania elektronicznych wniosków poinformujemy w osobnym komunikacie.

Regulamin przyznawania Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska

 

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda