mobile

Strefa Płatnego Parkowania. Nowe miejsca w kilku dzielnicach

Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje w dni powszednie, w zależności od miejsca od godz. 9.00 do 17.00 lub 9.00 do 15.00. W Gdańsku objęte zostają nowe miejsca postojowe w Oliwie, na Głównym i Starym Mieście oraz w dzielnicy Aniołki. W lipcu i sierpniu SPP wraca także do Jelitkowa.

Informacja prasowa
Strefa Płatnego Parkowania. Nowe miejsca w kilku dzielnicach

Strefa Płatnego Parkowania w Gdańsku obejmuje 7 sektorów: Główne Miasto, Stare Miasto, Wrzeszcz, Aniołki, Oliwa, Przymorze. Siódmy sektor Jelitkowo obowiązuje w miesiącach wakacyjnych (lipiec-sierpień).

Opłata za postój samochodów pobierana jest w dni powszednie:

Główne Miasto, Stare Miasto, Wrzeszcz w godz. 9.00-17.00

Aniołki, Oliwa, Przymorze w godz. 9.00-15.00

Jelitkowo w godz. 9.00-17.00.

Parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w soboty, niedziele i święta jest bezpłatne, niezależnie od dzielnicy.

Od 1 lipca (faktycznie od 2 lipca, bo 1 lipca to niedziela) nieznacznie rozszerzy się obszar poboru opłat. Oprócz dotychczasowych lokalizacji w Oliwie obejmować będzie także miejsca parkingowe na ulicach Majkowskiego, Ceynowy, Poczty Gdańskiej, Liczmańskiego, Leśnej i Podhalańskiej, na Głównym i Starym Mieście opłatą zostaną objęte ulice Pachołów, Podstoczna, Stępkarska, Sukiennicza i Wiosny Ludów, z kolei na Aniołkach parkometry staną na ulicy Dębowej, a we Wrzeszczu na ul. Sosnowej.

Na nowych ulicach kontrolerzy będą wkładali za wycieraczki zaparkowanych samochodów informację o tym, że od 1 lipca jest to obszar SPP objęty poborem opłaty - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, który odpowiada w Gdańsku m.in. za miejsca parkingowe. - Mieszkańcom będziemy przypominać jednocześnie o możliwości zaopatrzenia się w Kartę Opłaty Zryczałtowanej Mieszkańca. Jej miesięczny koszt to 10 złotych. Informacja będzie stosowana do końca pierwszego tygodnia objęcia poborem opłat nowych ulic. 

Stawki opłat za postój pojazdów samochodowych w Strefie Płatnego Parkowania na terenie Miasta Gdańska:

opłata za pierwszą godzinę parkowania: 3 zł

opłata za drugą godzinę parkowania: 3,60 zł

opłata za trzecią godzinę parkowania: 4,30 zł

opłata za czwartą i kolejne godziny parkowania: 3 zł

opłata dodatkowa za brak uiszczenia opłaty za parkowanie, jeśli zostanie uiszczona w ciągu 7 dni kalendarzowych (maksymalnie dwa razy w roku kalendarzowym): 30 zł

opłata dodatkowa za brak uiszczenia opłaty za parkowanie (po przekroczeniu 7 dni kalendarzowych lub trzecim przypadku w roku kalendarzowym): 50 zł

Opłatę za postój samochodu można uiścić gotówką lub kartą płatniczą w parkomacie oznaczonym logo Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Opłaty można również dokonać za pośrednictwem systemu opłat mobilnych w Gdańsku (do wyboru): CityParkApp, ePark, moBILET, mPay, Pango, SkyCash.

www.gdansk.pl / fot. SPP na ul. Piramowicza we Wrzeszczu - Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda