mobile

Startuje trzeci Cross Duathlon Gdańsk

Cross Duathlon Gdańsk to zawody dla tych wszystkich, którzy kochają kolarstwo górskie, bieganie przełajowe nie jest im obce, a sportowa rywalizacja dostarcza im pozytywnych emocji i wrażeń. W najbliższą sobotę, 5 października na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się trzecia edycja tej imprezy.

Informacja prasowa
TAGI
Startuje trzeci Cross Duathlon Gdańsk

Start, meta i strefa zmian usytuowane będą w Dolinie Czystej Wody przy Drodze Marnych Mostów. Stamtąd zawodnicy o godzinie 11.00 ruszą na 5-kilometrowy odcinek biegu, następnie przesiądą się na rower, żeby pokonać 12 kilometrów po leśnych, szutrowych ścieżkach. Ostatnim etapem rywalizacji będzie ponownie bieg, a zawodnicy wyruszą tą samą pętlą, co na początku. W poprzednim roku trasę Cross Duathlonu Gdańsk najszybciej pokonał Bartosz Banach, który o zwycięstwo powalczy także w najbliższy weekend.

- Trasa rowerowa nie jest łatwa. Na początku pod górkę, potem jest techniczny zjazd, a następnie trochę płaskich odcinków. Najlepsi zawodnicy, w zależności od warunków, powinni ją pokonać w czasie od 25 do 35 minut. Bieganie wiadomo - najpierw pod górkę, więc od razu można trochę zagotować mięśnie i cały organizm. Potem mamy zbieg, techniczny, po zakrętach. Po rowerze jest ta sama runda biegowa, więc sądzę, że zarówno rowerzyści jak i dobrzy biegacze mają szansę tu powalczyć – mówi ubiegłoroczny zwycięzca.

Na mecie na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal, a dla zwycięzców w kategorii Open przewidziane zostały atrakcyjne nagrody.

Plan minutowy:

  • 9:00 – 10:00 – odbiór pakietów i wstawianie rowerów do strefy zmian
  • 11:00 – start
  • 14:00 – zamknięcie trasy
  • 14:00 – dekoracje zwycięzców, zakończenie imprezy
  • 9:00 – 14:30 czynny depozyt

Źródło: Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda