mobile
REKLAMA

Spotkanie podróżnicze: Maroko

W czwartek 30.08.2018 o godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie podróżnicze z cyklu "Podróżnicze Czwartki". Tym razem wybierzemy się do egzotycznego Maroka. Spotkanie poprowadzi Maria Stankiewicz!

Informacja prasowa
TAGI
Spotkanie podróżnicze: Maroko

Dzięki mnogości tanich połączeń lotniczych o Maroku słyszał już każdy. Zeuropeizowany orient i bezpieczna, pokolonialna egzotyka przyciągają zarówno turystów all-inclusive jak i autostopowych poszukiwaczy przygód z nikim budżetem. Coraz liczniejszych odwiedzających kusi perspektywa zgubienia drogi w gwarnej, ponadtysiącletniej medynie, picie słodkiej miętowej herbaty na dachu z widokiem na miasto, czy spędzenie nocy w berberyjskim namiocie na pustyni.

Maroko ma jednak do zaoferowania dużo więcej niż to, co widoczne na pierwszy rzut oka, a najciekawszych rzeczy nie znajdziemy w przewodnikach i broszurach biur podróży. Podczas tego spotkania poruszymy zagadnienia związane z praktyczną stroną podróżowania po Maroku, ale porozmawiamy również o życiu codziennym Marokańczyków i Marokanek oraz o sytuacji polityczno-społecznej kraju.

Zapraszamy!

Wstęp wolny!

Maria Stankiewicz
studentka trzeciego roku Arabistyki i Rozwoju Międzynarodowego na Uniwersytecie Leeds. Nie może usiedzieć na miejscu i ciągle gdzieś ją nosi - do tej pory mieszkała w 5 krajach na 3 kontynentach. W Fes w Maroku spędziła dwa semestry szlifując arabski, mieszkając z lokalną rodziną, nawigując skomplikowane relacje sąsiedzkie (i jeszcze bardziej skomplikowane uliczki starego miasta) oraz zwiedzając, co tylko dało się zwiedzić i jedząc, co tylko było do zjedzenia. W wolnym czyta (dobre) reportaże i leży plackiem na trawie.


Prezentacja rozpocznie się o godz. 19:00, jednakże wszystkich zainteresowanych udziałem w naszych wieczorach podróżniczych bardzo prosimy o przybycie przynajmniej 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia, aby obsługa zdążyła do godziny rozpoczęcia przygotować wszystkie zamówienia i nie przeszkadzała w spokojnym wysłuchaniu prelekcji.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda