mobile
REKLAMA

SP nr 19, 23, 87 zapraszają jutro na dni otwarte

Przez trzy soboty (24 lutego, 3 i 10 marca) dzieci i ich rodzice mogą odwiedzać gdańskie podstawówki. To okazja, by lepiej poznać placówkę, do której od września trafi ich pociecha, albo łatwiej podjąć decyzję, czy posłać dziecko do szkoły czy do przedszkola.

informacja prasowa
TAGI
SP nr 19, 23, 87 zapraszają jutro na dni otwarte

W ramach dni otwartych przygotowano dla dzieci wiele atrakcji – zabawy z lego, robotykę, eksperymenty. Rodzice będą mogli w tym czasie porozmawiać z nauczycielami oraz pedagogami, psychologami i logopedami.

- To dobra okazja, by na własne oczy sprawdzić, czym różni się szkoła od przedszkola. Rodzice 6-latków będą mogli przekonać się, że to w podstawówce ich ciekawy świata maluch ma większą szansę na rozwój – do dyspozycji ma bogatszą ofertę zajęć, sale gimnastyczne, boiska, dodatkową infrastrukturę i szerszą gamę specjalistów pracujących nad indywidualnym rozwojem waszego dziecka – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska. ds. polityki społecznej.

Ponieważ dni otwarte są rozłożone na trzy soboty, gdańszczanie będą mogli odwiedzić i porównać przynajmniej kilka szkół.

- Serdecznie zapraszam dzieci i ich rodziców. Mam nadzieję, że dzięki bezpośredniemu spotkaniu z Zespołem tworzącym szkołę - od nauczycieli po pracowników administracji i obsługi - utwierdzą się w przekonaniu, że nie trzeba czekać aż do 7 roku życia, aby korzystać z zalet gdańskich podstawówek. Proszę też rodziców, by ten czas wykorzystali na oswojenie swoich dzieci z nową przestrzenią. Dzięki temu, że już teraz poznają swoją przyszłą klasę, panią nauczycielkę, łatwiej im będzie w pierwszych dniach września – podkreśla Piotr Kowalczuk.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda