mobile

Sopot stawia na ekologiczny transport zbiorowy

Na sopockich ulicach pojawi się więcej trolejbusów. Zastąpią one tradycyjne autobusy z silnikami spalinowymi. Już od lutego w dni powszednie linia 181 będzie obsługiwana w większości przez trolejbusy, a w weekendy wszystkie pojazdy obsługujące tę linię będą elektryczne. 

inf. prasowa
Sopot stawia na ekologiczny transport zbiorowy

Sukcesywne zastępowanie autobusów pojazdami w pełni elektrycznymi jest dla nas ważne – Sopot to przecież uzdrowisko – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Pamiętajmy, że wymiana taboru nie dzieje się z dnia na dzień, jest ona wynikiem długofalowych starań o najczystsze powietrze w Polsce.

Linia 181 nie jest linią typowo trolejbusową, na jej trasie są odcinki wyposażone w trakcje, ale również długie fragmenty jezdni bez trakcji, jak np. ul. Malczewskiego. Zastąpienie autobusów trolejbusami było możliwe dzięki kupieniu pojazdów, które automatycznie mogą się podpiąć i wypiąć z trakcji kilkukrotnie podczas przejazdu, nie angażując w to kierowcy. Dodatkowo baterie pojazdu ładowane są podczas jazdy, wykorzystując do tego energię z trakcji. 

Nowe trolejbusy nie zanieczyszczają powietrza, są też bardzo ciche, co obniża poziom hałasu w mieście.  

 

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda