mobile

Sopot bez dyskotek

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami odmrożenie działalności lokali dotyczy tylko konsumpcji i podawania napojów. Prowadzenie przez przedsiębiorców działalności związanej z rozrywką, w tym klubów nocnych, dyskotek jest ograniczone przepisami.

inf. prasowa
Sopot bez dyskotek

Także spożywanie alkoholu w lokalu gastronomicznym może odbywać się tylko przy stoliku, nie ma możliwości konsumpcji przy barze. Chodzi o zachowanie nakazanego przepisami dystansu między gośćmi i ograniczenie liczby kontaktów na terenie lokalu w danym czasie, co nie jest możliwe, gdy klienci gromadzą się przy barze.

Cały czas także funkcjonariusze Straży Miejskiej i policji podczas rutynowych patroli w mieście będą sprawdzać, czy ktoś nie pije alkoholu w miejscach publicznych (na plaży, na molo, na ulicach, w parkach itp.), co jest niedozwolone. To ograniczenie nie są nowością związaną z sytuacją pandemii. Art.14 ust. 2 a ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi mówi, iż zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów. Za takie zachowanie grozi mandat karny.

Link do wytycznych: https://www.gov.pl/web/rozwoj/gastronomia

 

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda