mobile
REKLAMA

Sopockie Domy Sąsiedzkie – nowy rozdział

Trudny czas pandemii zmusił do zawieszenia działalności Sopockich Domów Sąsiedzkich. Jednak potrzeba łączenia, skupiania lokalnych środowisk nie zniknęła. Przygotowujemy się więc do „nowego otwarcia”. Zapraszamy mieszkańców do wypowiedzenia się na temat działalności Sopockich Domów Sąsiedzkich. W 2021 roku koordynacja działań powierzona została Stowarzyszeniu Na Drodze Ekspresji, które od lat zajmuje się animacją i integracją mieszkańców Sopotu.

inf. prasowa
Sopockie Domy Sąsiedzkie – nowy rozdział

Miastu zależy, by oferta Domów Sąsiedzkich była tworzona przez mieszkańców i dla mieszkańców, dlatego prosi o wypełnienie ankiety, która będzie punktem wyjścia do tworzenia odświeżonej oferty w pięciu miejscach:

  • Dom uSąsiedzkim „Broadway” w filii nr 7 Biblioteki Sopockiej przy ul. Kolberga 9,
  • Domu Sąsiedzkim „Potok” w Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. I. Kraszewskiego przy ul. Kraszewskiego 31,
  • Domu Sąsiedzkim „Alternatywy 5” wraz z filią nr 8 Biblioteki Sopockiej przy ul. Mazowieckiej 26,
  • Domu Sąsiedzkim „Koc i Książka” w filii nr 5 Biblioteki Sopockiej przy ul. Kazimierza Wielkiego 14,
  • Domu Sąsiedzkiu w Tęczowym Domu – Sopockim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych przy ul. 23 Marca 32 c (nowość).

Dom Sąsiedzki ma być miejscem, które – oprócz oferty zajęć stałych, będzie skupiać mieszkańców wokół wspólnych tematów, stanie się miejscem spotkań, wzajemnych inspiracji. To, w jaki sposób DS będą funkcjonować, zależy także od Państwa pomysłów. Chcemy zachęcać do pożytecznego spędzania czasu, pobudzając do integracji, edukacji i rekreacji, ze szczególnym uwzględnieniem zasobów naturalnych Sopotu i funkcji uzdrowiskowej miasta.

Jeśli mają Państwo pytania/pomysły na działania/wydarzenia dotyczące Domów Sąsiedzkich, zapraszamy do kontaktu z koordynatorką: Zuzanna Ostrowska, tel. 729 863 879, mail: sopockie.domy.sasiedzkie@sopot.pl

Zapraszamy także na dyżur koordynatorki w Tęczowym Domu przy ul. 23 Marca 32 c w środę, 17 marca, w godz. 13.00-18.00. Czekamy na pytania, jesteśmy otwarci na rozmowy i ciekawi mieszańców/sąsiadów. Jeśli chcieliby Państwo porozmawiać osobiście o Domach Sąsiedzkich, istnieje możliwość umówienia się na spotkanie także w innym terminie.

Bieżące informacje na temat Domów Sąsiedzkich znajdą Państwo na Facebooku: Sopockie Domy Sąsiedzkie. Zachęcamy do zapisów do newslettera (możliwość zapisu w ankiecie).

Ankiety w formie papierowej będą dostępne także w Filiach nr 5, 7 i 8 Biblioteki  Sopockiej.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda