mobile

Sopoccy sportowcy uhonorowani

W Sali Balowej hotelu Sofitel Grand Sopot odbyła się Sopocka Gala Sportu. Sopoccy sportowcy odebrali nagrody i wyróżnienia za ubiegłoroczne sukcesy. Triumfowali lekkoatletka Anna Kiełbasińska i rugbista Piotr Zeszutek. Wybrano również Trenera Roku, Drużynę Roku, najlepsze imprezy, a także firmę najaktywniej wspierającą sopockich sportowców.

Redakcja
Sopoccy sportowcy uhonorowani

Kandydatów do tytułów zgłaszały stowarzyszenia sportowe i media. Do nagród i wyróżnień nominowała Kapituła Gali. Tytuł Sportsmenki Roku otrzymała lekkoatletka Anna Kiełbasińska z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Miejsce drugie w tej kategorii zajęła Maja Dziarnowska z Sopockiego Klubu Żeglarskiego, trzecie Aleksandra Wołkowicz-Śliwka reprezentująca Sopocki Klub Jeździecki.

Sportowcem Roku został Piotr Zeszutek, rugbista Miejskiego Klubu Sportowego „Ogniwo”. Na kolejnych pozycjach w tej kategorii uplasowali się Paweł Tarnowski z SKŻ-u i Artur Noga reprezentujący Sopocki Klub Lekkoatletyczny.

Na gali uhonorowano również obiecujących młodych sportowców. Młodzieżową Sportsmenką Roku zostały ex aequo Julia Damasiewicz, kitesurferka z Sopockiego Klubu Żeglarskiego i Aleksandra Formella z SKLA. Tytuł Młodzieżowego Sportowca Roku odebrał Jakub Burek reprezentant MKS „Ogniwo”.

Trenerem Roku został Karol Czyż z Miejskiego Klubu Sportowego „Ogniwo”, a sam klub zapracował na miano Drużyny Roku.

Miano Sportowej Imprezy Roku otrzymały Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody LOTTO CSIO5* Sopot 2019, organizowane przez Hipodrom Sopot. Tytuł Rekreacyjnej Imprezy Roku przyznano Biegowi Niepodległej, zorganizowanemu przez sopocki MOSiR z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tradycyjnie na sopockiej Gali kapituła przyznała także tytuł Mecenasa Sportu. Za najbardziej aktywne wspieranie sopockich sportowców w minionym roku wyróżniono Grupę GPEC.

Sportowcom i trenerom gratulowali i wręczali nagrody wiceprezydenci Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim i Marcin Skwierawski, a także były prezydent Sopotu i europoseł Jan Kozłowski, Mirosław Goślicki, Skarbnik Miasta i sopoccy radni. W czasie uroczystości zaśpiewała finalistka programu „Mam Talent” Natalia Capelik-Muianga.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda