mobile

Smaki świata z foodtracka. Wielki Zlot Food Trucków na Stadionie Energa Gdańsk również w niedzielę

- Food trucki w niczym nie ustępują restauracjom, poza przestrzenią kuchni - przekonuje Krzysztof Bienkowski, współtwórca akcji “Jemy na Stadionie”, która odbywa się do niedzieli, 5 maja 2019 r. na placu przed Stadionem Energa. Zaparkowane tam foodtrucki oferują smakołyków z różnych stron świata. Można ich próbować jeszcze jutro do godz. 20.

Gdańsk.pl/fot.Grzegorz Mehring
TAGI
Smaki świata z foodtracka. Wielki Zlot Food Trucków na Stadionie Energa Gdańsk również w niedzielę

Od wczoraj przed Stadionem Energa stacjonuje kilkadziesiąt mobilnych restauracji, które chętnie odwiedzają gdańszczanie i turyści. To Wielki Zlot Food Trucków, który odbywa się Stadionie Energa Gdańsk już po raz kolejny. Pierwsza edycja wydarzenia miała miejsce w maju 2018 roku.

- Przegląd dań jest bardzo szeroki - mówi Krzysztof Bienkowski, jeden z organizatorów akcji “Jemy na Stadionie” (całą rozmową można przeczytać na stronie stadionu www.stadionenerga.pl). - Od klasycznego street foodu amerykańskiego, frytki, burgery, szarpane mięso, tex-mex, przez uwielbiane w ostatnich latach azjatyckie przysmaki, pad thai, pierożki tybetańskie, po zupełnie unikatowe lemoniadę molekularną, lody tajskie, minipopączki.

Bienkowski przekonuje, że jedzenia z mobilnych restauracji może być nawet wyrafinowane.
 

Jakie najbardziej oryginalne dania miał Pan okazję spróbować jedząc w food trucku?

- Najlepszą rzeczą jaką smakowałem były smażone batony - klasyczne batony, ale smażone w cieście - wspomina. - Z wytrawnych dań jestem fanem burgerów oraz szarpanego mięsa, ponieważ w każdym food trucku można skosztować zupełnie innej wariacji tych smaków. Z oryginalnych produktów również lemoniada molekularna, hot dogi z dziczyzną i pastrami to oryginalne i wyjątkowo dobre potrawy.

W niedzielę wielki bar z Foot Truckami otwiera się o godz. 12 a zamyka dopiero o godz. 20. 

A jak bawili się dziś mieszkańcy Trójmiasta?

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda