mobile

Skrzyżowanie Morska-Warszawska bezpieczne dla rowerzystów

Obecnie gdyńscy użytkownicy jednośladów mają do dyspozycji ponad 70 km tras rowerowych, a władze miasta na tym nie poprzestają. 2 sierpnia gdyński Zarząd Dróg i Zieleni ogłosił postępowanie na przebudowę skrzyżowania ul. Warszawskiej i Morskiej w zakresie chodników z wyznaczeniem pasów ruchu dla rowerów i przejazdów dla rowerzystów przez ulicę Morską - Etap 1.

Informacja prasowa
TAGI
Skrzyżowanie Morska-Warszawska bezpieczne dla rowerzystów

Kluczowym zadaniem tej inwestycji będzie usprawnienie ciągłości rowerowej z Chyloni, Leszczynek, Grabówka i Działek Leśnych do centrum miasta. Zmodernizowane skrzyżowanie usprawni przedostanie się rowerem z jednej strony ul. Morskiej na drugą, a co ważne nie wpłynie to czas oczekiwania na zielone światło ani dla kierowców ani dla pieszych.

- Bardzo się cieszę, że udało się wypracować kolejne rozwiązanie, które będzie bezpiecznym i bezkolizyjnym połączeniem ulicy Morskiej z centrum miasta. W Gdyni dbamy o komfort jazdy wszystkich uczestników ruchu i wiemy jak ważnym środkiem transportu stał się rower, dlatego konsekwentnie poszerzamy sieć dróg rowerowych. Jestem przekonany, że takie udogodnienie komunikacyjne pozytywnie wpłynie na komfort i jakość rowerowych przejazdów w tej lokalizacji – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.


- Obecnie poszukujemy profesjonalnej firmy, która wykona zakres robót wskazanych w zamówieniu. Warto zaznaczyć, że będzie to przejazd dedykowany wyłącznie dla ruchu rowerowego z obowiązkową sygnalizacją świetlną, co zagwarantuje bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.

Oferty można składać tylko w formie pisemnej do 19 sierpnia do godz. 12.00 na adres: Zarząd Dróg i Zieleni, ul. 10 Lutego 24, 81 -364 Gdynia, pok. 407 – sekretariat.

 

Źródło: gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda