mobile

Siatkarze Trefla w Lidze Mistrzów

Już po raz drugi w historii siatkarze drużyny Trefl Gdańsk wezmą udział w Lidze Mistrzów. Z początku ich udział stał pod znakiem zapytania, ponieważ na to wydarzenie potrzebne było dodatkowe 500 tysięcy złotych. Na szczęście za porozumieniem właścicieli firmy Trefl oraz Miasta Gdańsk siatkarze dostali zielone światło na udział w zawodach. Dzięki temu sponsorzy  oraz partnerzy zyskają dodatkową reklamę sięgającą poza Polskę.

Dagmara Gradolewska
TAGI
Siatkarze Trefla w Lidze Mistrzów

Pierwszy raz siatkarze Trefla wzięli udział w tej rozgrywce dwa lata temu. Wówczas drużyna wygrała pięć z sześciu meczów fazy grupowej oraz awansowała do czołowej dwunastki. Niestety w częście pucharowej przegrali z drużyną Zenit Kazań. Mimo wszystko nie poddali się, tylko znaleźli siłę do dalszych treningów. Teraz ponownie stają do walki o podium. Polska drużyna będzie mieć łatwiejszy start, ponieważ PlusLiga została pomniejszona o dwie drużyny. Dzięki temu siatkarze Trefla będą mieli aż cztery mecze mniej do rozegrania.

Co ciekawe siatkówka tak wielkiego formatu pierwszy raz ukaże się na platformie NC+. Dzięki temu sport ten może zyskać nowych kibiców i fanów poszczególnych drużyn. W mistrzostwach weźmie udział 20 drużyn, które utworzą pięć grup składających się z czterech drużyn. Najlepsze cztery zespoły przejdą do półfinałów, które wyeliminują dwie drużyny. Te z kolei zmierzą się o puchar Ligi Mistrzów. Pierwsze mecze rozpoczynają się  już w listopadzie.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda