mobile
REKLAMA

Seniorze, poznaj gdańskie medale i monety!

W najbliższy czwartek, 25 października 2018 r., w Ratuszu Głównomiejskim odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Muzeum Gdańska dla Seniora. Podczas warsztatów gdańskie seniorki oraz gdańscy seniorzy zapoznają się gdańskimi medalami oraz monetami. Dwugodzinne, bezpłatne spotkanie poprowadzi dr inż. Tomasz Olkowski z Muzeum Gdańska - specjalista z zakresu numizmatyki.

 

Informacja prasowa
TAGI
Seniorze, poznaj gdańskie medale i monety!

Cykl spotkań Muzeum Gdańska dla Seniora został zainicjowany na początku 2018 r. W każdy ostatni czwartek miesiąca odbywają się dwugodzinne zajęcia dla osób powyżej 60. roku życia poświęcone historii miasta oraz wystawom czasowym prezentowanym w Muzeum Gdańska prowadzone przez specjalistów. Udział w zajęciach nie tylko poszerza teoretyczną wiedzę o historii, ale także poprzez część warsztatową rozwija umiejętności w oparciu o zabytki, z których większa część nie znajduje się na ekspozycjach muzealnych.

Udział w spotkaniach, przeznaczonych dla grupy 15-25 osób w zależności od tematyki, trzeba zgłosić do koordynatora programu. W nadchodzącym spotkaniu seniorzy zapoznają się bliżej z nowożytnymi monetami oraz medalami bitymi z okazji wjazdów polskich królów do Gdańska, które do 30 października będą prezentowane są na wystawie czasowej „Król jedzie” w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska.

– Zbiory Muzeum Gdańska obejmują około 5 tys. numizmatów. Nie wszystkie jesteśmy w stanie pokazać na wystawie, dlatego podczas spotkania niewielką cześć z nich pokażemy uczestnikom spotkania. Omówimy też szerzej te najcenniejsze, które obecnie są prezentowane na wystawie „Król jedzie!”, skupiając się ich symbolice oraz na dawnych technikach menniczych. Na koniec spotkania goście zajęć wybiją własne monety, które zabiorą do domów. Zachęcamy też do przyniesienia własnych, cennych monet. Opowiemy także ich historie! – mówi dr. inż. Tomasz Olkowski z Muzeum Gdańska.

Zajęcia są przeznaczone dla grupy 18 osób. Udział w spotkaniu jest objęty wymogiem rejestracji. Zgłoszenia telefoniczne są przyjmowane pod numerem telefonu 512-418-752 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00. Zajęcia odbędą się w czwartek, 25 października 2018 r., w godz. 11:00-13:00.  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko