mobile

Samolotem z Gdańska do Kaliningradu?

Rosyjski biznesmen proponuje przeloty za 296 złotych w obie strony, loty miałyby zacząć się wkrótce

Paweł Makowiec/ fot. Bill Larkins/Wikipedia
Samolotem z Gdańska do Kaliningradu?

Pomysłodawcą lotów jest przedsiębiorca z Kaliningradu, Gaik Zakarian. Według niego, loty między kaliningradzkim lotniskiem Chrabrowo i gdańskim Rębiechowem wykonywane byłyby samolotem Piper Aerostar, który zabiera na pokład sześcioro pasażerów. Koszt 30-minutowego lotu ma zostać rozdzielony pomiędzy pasażerów.

Jak mówi biznesmen, nie byłoby to regularne połączenie, tylko funkcjonowałoby na podobnej zasadzie co np. BlaBlaCar (pasażerowie zrzucają się na paliwo dla kierowcy) - w tym wypadku, ponieważ godzina lotu Aerostara to koszt około 1900 złotych (obejmuje ona koszta paliwa, konserwacji samolotu, nawigacji powietrznej), cena wyniesie 296 złotych w obie strony - czas przelotu z Kaliningradu do Gdańska to pół godziny. Przedsiębiorca deklaruje jednocześnie, że w przypadku większego zainteresowania lotami, połączenie będzie obsługiwane większymi samolotami.

Władze lotniska w Gdańsku mówią, że nie znają pomysłu Gaika Zakariana, ale przypominają, że z lotniska może skorzystać każdy statek powietrzny w oparciu o przepisy i cennik lotniska.
Gdańsk jest bardzo popularny wśród mieszkańców obwodu kaliningradzkiego, a dla części z nich jest to również punkt przesiadkowy, z którego lecą w dalsze części Europy.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda