mobile

Ruszają prace przy przebudowie skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową

W poniedziałek, 10 lutego rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. Przez najbliższy miesiąc roboty nie będą powodowały żadnych utrudnień.

Redakcja
Ruszają prace przy przebudowie skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową

Nowa inwestycja polega  na przebudowaniu skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. Ponadto zostanie utworzone przejście naziemne, zmodernizowany zostanie także 250-metrowy odcinek Podwala. Inwestycja zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo w tym miejscu. Na przebudowie skorzystają również  mieszkańcy poruszający się komunikacją miejską, rowerzyści oraz pozostali uczestnicy ruchu drogowego.


Oprócz wymiany nawierzchni, utworzone zostaną pasy dla rowerzystów i wyremontowane będą chodniki po obu stronach ulicy. Wykonawca przebuduje także torowisko i perony tramwajowe, by  umożliwić dojście do przystanku Akademia Muzyczna. Przebudowane będą również zatoki autobusowe. Dodatkowo zadanie przewiduje wykonanie kanalizacji deszczowej, instalacji sanitarnej i wodociągowej. Przetarg na realizację zadania wygrała firma MTM.S.A. Umowa opiewa na ponad 10,5 mln złotych. Prace potrwają do czerwca 2020 r.


Wykonawca wejdzie na plac budowy 10 lutego, ale kierowcy na razie nie muszą obawiać się utrudnień. Do marca nie zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu.


Pierwszy etap za nami
- W ubiegłym roku przebudowaliśmy pierwsze skrzyżowanie na Podwalu Przedmiejskim, co znacznie poprawiło komfort mieszkańców i usprawniło komunikację w tej części miasta, teraz przyszedł czas na kolejne – mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
W ramach pierwszego etapu  powstało pierwsze przejście naziemne na ul. Podwale Przedmiejskie.  Ponadto przebudowano ul. Chmielną na odcinku od  ul. Pszennej do ul. Spichrzowej z utworzeniem sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w ul. Chmielnej. Koszt inwestycji wyniósł ok. 16 mln złotych.
Zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej pn.  „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda