mobile

Rusza przetarg na rozbudowę ul. Kartuskiej

Do końca tygodnia zostanie ogłoszony przetarg na pierwszy etap rozbudowy ul. Kartuskiej, na odcinku od ul. Otomińskiej do skrzyżowania z ul. Nowatorów. Prace mają potrwać do listopada 2021 r.

Redakcja
TAGI
Rusza przetarg na rozbudowę ul. Kartuskiej

Dobra wiadomość dla mieszkańców gdańskich Kokoszek. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na rozbudowę ul Kartuskiej, na odcinku od ul. Otomińskiej do skrzyżowania z ul. Nowatorów. Po zakończeniu prac w listopadzie przyszłego roku, znacznie zmniejszą się korki na tym odcinku ul. Kartuskiej.


Rozbudowa obejmie odcinek liczący ok. 1,2 km. Zakres zadania przewiduje, że na wspomnianym odcinku kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Ponadto zostaną wybudowane nowe chodniki, oświetlenie, a na fragmencie także droga rowerowa.


Inwestycja obejmie budowę również sieci podziemnych: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowych. W ramach zadania zostanie wykonana będzie sieć gazowa. Przewiduje się również montaż ekranów akustycznych. Oferty poznamy 18 lutego. Z uwagi na wartość inwestycji, przetarg zostanie także ogłoszony w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda