mobile

Rusza kino samochodowe na parkingu przy ERGO ARENIE

W najbliższy długi weekend wystartuje na parkingu przy ERGO ARENIE kino samochodowe na 150 aut. Na wielkim ekranie o przekątnej 12 metrów obejrzymy między innymi Hejtera, Dżentelmenów i Parasite, czyli filmy obecne w kinach przed epidemią.

inf. prasowa
Rusza kino samochodowe na parkingu przy ERGO ARENIE

Zgodnie z decyzją Rady Ministrów od 18 maja mogą działać kina samochodowe. Pierwsza regularnie działająca inicjatywa tego typu wystartowała tego samego dnia w Poznaniu. Teraz Samochodowe Kino Ferment będzie pokazywać najlepsze filmy również w Trójmieście.

Filmem otwarcia będzie nagrodzony na festiwalu Tribeca głośny obraz Jana Komasy Sala samobójców. Hejter, który przed zamknięciem kin był obecny na ekranach zaledwie kilka dni. W kolejnych dniach zaprezentowane będą takie filmy jak Dżentelmeni, Jak zostałem gangsterem, Psy 3, 1917, Parasite czy W lesie dziś nie zaśnie nikt – który w obliczu epidemii trafił bezpośrednio na platformę Netflix, choć jego premiera kinowa zaplanowana była na 13 marca. W repertuarze znajdą się również pozycje kina familijnego. Od poniedziałku do czwartku organizatorzy zapraszają na jeden, a w weekendy – na dwa pokazy pod chmurką.

Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. - Filmowa rozrywka może dostarczyć przyjemności tylko wtedy, gdy jest bezpieczna dla naszych Widzów - mówi Radek Tomasik, współwłaściciel Ferment Kolektiv. - Od początku epidemii promujemy ideę kina samochodowego jako miejsca, nomen omen, auto-izolacji. Bezkontaktowa obsługa i bezdotykowy proces zakupowy czynią z kina samochodowego najbezpieczniejsze miejsce rozrywki. Mimo kolejnych etapów odmrażania życia społecznego, staramy się pamiętać o tym, co najważniejsze – zdrowiu i bezpieczeństwie uczestników.

Idea kina samochodowego przywędrowała do Polski z Zachodu. Podczas kwarantanny parkingi w Niemczech, Skandynawii czy Czechach były szczelnie wypełniane przez fanów kina. – Sytuacja w Polsce jest już nieco inna. Obserwujemy duże rozluźnienie i cieszy fakt, że kina stacjonarne znów będą otwarte. Natomiast istnieje grupa widzów, która chętniej wybierze się do kina samochodowego niż do zamkniętego pomieszczenia. Szczególnie w tak malowniczym otoczeniu jakie gwarantuje sąsiadująca niemal z morską plażą ERGO ARENA. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce i liczymy, że Samochodowe Kino Ferment będzie atrakcyjnym przystankiem również dla turystów odwiedzających Trójmiasto.

Start sprzedaży biletów za pośrednictwem strony: www.samochodowekino.pl jest przewidziany w ciągu kilku najbliższych dni. Organizatorzy czekają na ostatnie formalne zgody, miedzy innymi na wykorzystanie częstotliwości radiowej w celu nadawania sygnału dźwiękowego prosto do radioodbiorników. – To jedna z największych atrakcji takiego pokazu. Z zewnątrz wygląda to dość osobliwie. Kilkaset osób siedzi w samochodach, a wokoło głucha cisza. Wszystko dlatego, że dźwięk słyszymy tylko wewnątrz pojazdów. Urząd Komunikacji Elektronicznej już wyznaczył dla nas odpowiednią częstotliwość, czekamy tylko na ostatnie związane z tym podpisy i kino na parkingu przy ERGO ARENIE stanie się faktem.

Szczegóły dostępne są na Facebooku: www.facebook.com/SamochodoweKinoFerment oraz na stronach organizatorów: www.samochodowekino.pl, www.kinoauto.pl oraz www.ergoarena.pl

 

Informacja o organizatorach:

Pracownia Ferment Kolektiv

Dewiza Ferment Kolektiv brzmi Kino zmienia życie. Na dobre. Firma istnieje od 2007 i działa głównie w obszarach edukacji i komunikacji marketingowej, realizując projekty w oparciu o sztukę filmową. Ferment Kolektiv prowadzi również własne kina stacjonarne (małą sieć Kin Ferment w miasteczkach województwa kujawsko-pomorskiego, a także Kino Objazdowe), a każdego lata realizuje na terenie całej Polski ponad 100 pokazów kina plenerowego.

 

Informacja o obiekcie, przy którym zlokalizowane będzie kino:

ERGO ARENA Gdańsk / Sopot

Hala widowiskowo-sportowa ERGO ARENA mieści się na granicy Gdańska i Sopotu. Jest jednym z najbardziej zaawansowanych obiektów tego typu w Europie. Daje możliwość rozegrania całego wachlarza konkurencji sportowych. Nie może tu również zabraknąć innych wydarzeń. Rozbudowany system audio, doskonała akustyka obiektu, konstrukcja dachowa oraz duża przestrzeń gwarantują najwyższą jakość imprez muzycznych oraz widowisk teatralnych. Pełne zaplecze techniczne pozwala nam również organizować konferencje, spotkania biznesowe, targi, bankiety, gale, czy też inne, mniej konwencjonalne wydarzenia.

 

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda