mobile

Rusza budowa ścieżki wokół Zbiornika Świętokrzyska I

Jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowej atrakcji, która pojawi się wokół Zbiornika Świętokrzyska I. Właśnie podpisano umowę na budowę ścieżki wokół zbiornika. Prace zakończą się w listopadzie br. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

inf. prasowa
Rusza budowa ścieżki wokół Zbiornika Świętokrzyska I

Tereny wokół sześciu zbiorników retencyjnych na południu Gdańska zmienią się w jeszcze bardziej atrakcyjne, dzięki głosom mieszkańców, którzy podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim 2019 wybrali projekt Zagospodarowanie terenów wokół zbiorników retencyjnych.

 

Zbiorniki Świętokrzyska I i II

Jednym z elementów projektu jest inwestycja związana z budową ścieżki dla spacerowiczów wokół Zbiornika Świętokrzyska I. Umowa została podpisana 10 lipca i opiewa na ponad 316 tys. złotych. Wykonawcą jest firma WPRD Gravel. Prace zakończą się w listopadzie 2020 r.

Niebawem zostaną także podpisane umowy na dwie inne części projektu w pobliżu Zbiorników Świętokrzyska I i II. Dotyczą budowy ścieżki biegowej wokół Zbiornika Świętokrzyska II i połączenia drogi technologicznej z trasą wokół Zbiornika Świętokrzyska I. Ponadto na trasie łączącej oba zbiorniki zamontowane zostaną urządzenia siłowni zewnętrznej. Wykonawcą będzie firma Łukasz Kirszling Usługi Kamieniarsko – Brukarskie KAM-BRUK.

 

Zbiornik Augustowska

Przy Zbiorniku Augustowska, który znajduje się w pobliżu pętli tramwajowej Łostowice-Świętokrzyska prace już trwają. W ramach inwestycji wybudowana zostanie asfaltowa droga techniczna dla pieszych i rowerzystów o długości niemal 700 m. Ponadto przy zbiorniku pojawi się 12 lamp ulicznych. Wykonawcą prac jest firma Aspergo Maciej Dziechciński, który zrealizuje zadanie za 320 tys. złotych. Prace zakończą się w październiku 2020 r.

 

Zbiorniki Łabędzia i Kiełpinek

Przy Zbiorniku Łabędzia pojawi się oświetlenie i nowe ławki. Nowe oświetlenie zostanie wybudowane także przy zbiorniku Kiełpinek. Inwestycja ma się zakończyć do końca listopada 2020 r. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru wykonawców dla obu zadań.

 

Zbiornik Jabłoniowa

Prace prowadzone będą także przy zbiorniku Jabłoniowa. W ramach zadania Zagospodarowanie terenów wokół zbiorników retencyjnych przy zbiorniku powstanie oświetlenie. Jego budowa zostanie połączona z realizacją innego projektu z Budżetu Obywatelskiego w tym miejscu – budową ścieżki pieszo-rolkarskiej wokół zbiornika. Umowa została  podpisana 29 czerwca. Z nowego toru będziemy mogli skorzystać z końcem października 2020 r.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska koordynuje 44 zadania z Budżetu Obywatelskiego 2019 i kolejne 44 zadania z Budżetu Obywatelskiego 2020. Cykl realizacji zadań z BO przewidziany jest na dwa lata.

 

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda