mobile
REKLAMA

Runmageddon już w ten weekend

Trasy pełne wyzwań, przeszkody, które nie raz sprawią wiele problemów i adrenalina na wysokim poziomie, tego mogą spodziewać się wszyscy, którzy staną na stracie gdańskiego Runmageddonu. Już w ten weekend w ekstremalnym biegu z przeszkodami wystartuje ponad 6000 śmiałków.

 

informacja prasowa
TAGI
Runmageddon już w ten weekend

Najbliższy weekend, 15-16 września w Gdańsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych przeżyć związanych z Runmageddonem. Park Reagana stanie się areną zmagań ponad 6 000 śmiałków, którzy przybędą do Gdańska z całej Polski. Dwudniowa impreza da uczestnikom możliwość sprawdzenia się na specjalnie przygotowanych trasach o różnym stopniu trudności. Nie zabraknie też atrakcji dla osób, które przyjdą na zawody aby dopingować startujących. Czekać na nich będzie miasteczko kibica, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

TOP 10 przeszkód

Inżynierowie Runmageddonu już od początku tygodnia przygotowują trasy, a organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy na temat przeszkód, z którymi będą musieli zmierzyć się odważni uczestnicy biegu. Doły na plaży, jelita prosto do morza, Pole Danceczy Oponeo to przeszkody, które są już dobrze znane wszystkim sympatykom Runmageddonu. Na trasach w Gdańsku pojawi się też Kołkownica, Wariat, Flying Monkey i Multirig. Na uczestników czeka Najdłuższa przeprawa przez zimne wody Morza Bałtyckiego. Podczas gdańskiej edycji, swój wielki powrót na trasy Runmageddonu zaliczy Pro skater czyli rampa, która na co dzień służy do akrobacji na deskorolce. Zawodnicy będą musieli wbiec na przeszkodę, a następnie zejść z niej przy pomocy zainstalowanej kratownicy.

Harmonogram Runmageddonu

W sobotę 15 września gdański Runmageddon, rozpocznie seria Elite w formule Rekrut (6 kilometrów, 30+ przeszkód), która wystartuje w dwóch turach co 10 minut począwszy od 7:40. Natomiast od 8:00 do 13:30, w 15 minutowych odstępach startować będzie formuła Rekrut w serii Open. Jest to wyścig, w którym zawodnicy przemierzając trasę pomagają sobie nawzajem. Ostatnią formułą zaplanowaną na sobotę będzie Nocny Rekrut. Jest to nocna odmiana znanej wszystkim formuły 6 kilometrowego biegu z ponad 30 przeszkodami. Ten wyścig rozpocznie się o 19:30 i potrwa do 21:15. Sobota to również dzieństartów najmłodszych uczestników na trasie jednokilometrowego Runmageddonu Kids z ponad 10 przeszkodami. Dzieci rozpoczną swoją rywalizację o 9:15 i startować będą co 20 minut aż do 13:55, kiedy do biegu ruszy ostatnia grupa.

Niedzielne starty otworzą biegi formuły Classic (12 kilometrów, 50 +przeszkód). Najpierw od godziny 7:40 w dwóch turach ruszy seria Elite, a od 8:00 do 11:00 w 15 minutowych odstępach startować będą śmiałkowie serii Open. W niedzielę na linii startu pojawią się też zawodnicy biorący udział w najkrótszej z przygotowanych formuł czyli Intro (3 kilometry i 15+przeszkód). Ich starty rozpoczną się w samo południe, a ostatnia grupa wystartuje o godzinie 13:30. Podobnie jak w przypadku innych wyścigów, uczestnicy startować będą w seriach co 15 minut. Równolegle ze startami formuły Intro, o godzinie 13:45 wystartuje formuła Biznes Szlachetna Paczka.

Dodatkowe atrakcje

Runmageddon to atrakcje nie tylko dla zawodników. W Miasteczku Kibica, które ulokowane będzie w Parku Reagana między startem a metą każdy znajdzie coś dla siebie. Na osoby dopingujące zawodników czekać będą strefy sponsorów. Do atrakcji gdańskiego Runmageddonu zaliczyć trzeba finał wyborów Miss & Mistera Runmageddonu. Kandydaci do tych tytułów, którzy przeszli wszystkie etapy konkursu będą musieli zmierzyć się z zadaniami, które przygotował dla nich Organizator. Zmagania będzie można oglądać w strefie challenge Haier o godzinie 12:00. Ciekawym akcentem odróżniającym gdański Runmageddon będzie specjalny punkt regeneracyjny w klimacie Reagge dla uczestników formuły Classic. Z kolei uczestnicy serii Elite dystansu Classic bedą mieli okazję zawalczyć o cenne nagrody dodatkowe. Będą to m.in. bony wakacyjne, ufundowane przez renomowane biuro podróży o wartości 2000 zł. Bony otrzymają zwyciężczyni i zwycięzca serii Elite formuły Classic.

Zapisy i odbiór pakietów startowych
Internetowe zapisy są już zakończone, ale możliwość zapisu dla śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w ekstremalnym biegu nadal istnieje. Będzie to możliwe przez cały czas trwania zawodów w Biurze Zawodów, które umiejscowione będzie tuż przy Starcie. Tam też każdy z uczestników będzie mógł odebrać swój pakiet startowy. Biuro otwarte będzie: w piątek 16-21, sobotę 6:15-13:30 14:30-17:00 i 18:00-21:15 i w niedzielę w godzinach 6:15-13:45

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda