mobile

Rozwój turystyki wodnej w Sopocie

Nowy pomost do cumowania przy molo, pawilon z zapleczem socjalnym, nowy slip i pogłębienie toru – to nowa infrastruktura żeglarska, która powstanie w Sopocie.

inf. prasowa
Rozwój turystyki wodnej w Sopocie

Rozstrzygnięty został przetarg na realizację projektu „Sopot – rozbudowa oferty sportowo-żeglarskiej", który będzie realizowany w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej".

Zwycięską ofertę złożyła Hydrobudowa Gdańsk sp. z o.o. Gdańsk i opiewa ona na kwotę 3 240 000 zł. Wysokość unijnego dofinansowania to 80% netto. Prace mają zakończyć się do lipca przyszłego roku.

Zakres prac obejmuje:

  • budowę pomostu pływającego wraz z wyposażeniem przy ostrodze mola,
  • budowę pawilonu (sanitariat, szatnia, przechowywanie sprzętu) na falochronie mariny,
  • pogłębienie toru podejściowego do pomostu pływającego,
  • budowę rampy (slipu) do wodowania jednostek.

Realizacja projektu ma na celu wzmocnienie oferty turystyki wodnej w Sopocie poprzez rozwój infrastruktury żeglarskiej.

– Turystyka jest bardzo ważnym elementem gospodarki Sopotu. Staramy się szukać nowych kierunków, wśród których turystyka wodna odgrywa bardzo ważną rolęmówi Magdalena Czarzyńska-Jachim. – Z infrastruktury żeglarskiej korzystają nie tylko turyści, ale także mieszkańcy. Od 13 lat realizujemy w sopockich szkołach program szkolenia edukacji morskiej Sopot pod żaglami. Tylko w tym roku bierze z nim udział blisko 130 uczniów.      

 

Projekt żeglarski dla uczniów sopockich szkół podstawowych

Sopot pod żaglami – miejski program szkolenia żeglarskiego, realizowany jest w sopockich szkołach już od 13 lat. Od września ruszyła kolejna edycja bezpłatnego programu żeglarskiego dla uczniów klas I-III oraz VII wszystkich szkołach podstawowych.

Zajęcia praktyczne dla klas I-III odbywają na jednoosobowych łódkach klasy Optimist oraz na jachcie pełnomorskim Alf. Natomiast klasy VII pływają na katamaranach oraz na pełnomorskim jachcie Alf. Zajęcia realizowane są przy współpracy z klubem żeglarskim UKS Navigo Sopot.

Program w całości finansowany jest przez Miasto Sopot, zajęcia prowadzą nauczyciele sopockich szkół – instruktorzy żeglarstwa. Po cyklu szkoleń będzie można uzyskać patent żeglarski, z możliwością dofinansowania z budżetu miasta w wysokości 50 proc.

Źródło dofinansowania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda