mobile

Rozbudowa dzielnicy Aniołki

Biuro Rozwoju Gdańska zaproponowało nowe plany miejscowe dla dzielnicy Aniołki. Można je obejrzeć w siedzibie biura do 30 stycznia br.

Maciej Badowicz
TAGI
Rozbudowa dzielnicy Aniołki

Na podstawie uchwały z kwietnia 2017 roku przystąpiono do tworzenia planów miejscowych, które koncentrują się na rozbudowie przede wszystkim o zabudowę domów jednorodzinnych.

Teren w granicach projektu nie należy do zagospodarowanych. Dotyczy to obszaru położonego od zabudowy jednorodzinnej na ul. Dantyszka po nieruchomości w rejonie ul. Dębowej.

Teren objęty projektem planu podzielono na sześć wewnętrznych obszarów i na każdym z nich wprowadzono zapisy dotyczące wysokości nowej zabudowy. Ustalenia te mają na celu dostosowanie przyszłej zabudowy do ukształtowania terenu i budynków istniejących w sąsiedztwie. Na odcinku ul. Dantyszka przeznaczonym na plac do zawracania ustalono zastosowanie tego samego rodzaju nawierzchni i typu krawężników, co na istniejącym odcinku tej ulicy. Ograniczono ją do budynków wolnostojących, dla których określono wytyczne dotyczące m.in. kształtu dachów (dopuszczono dwu- i wielospadowe, wykluczono mansardowe), ich stopnia nachylenia i materiałów, którymi można je pokryć (dachówką ceramiczną lub betonową w naturalnym kolorze materiału ceramicznego). Mając na uwadze dostosowanie przyszłej zabudowy do budynków stojących w sąsiedztwie, wprowadzono ograniczenia dotyczące maksymalnej powierzchni zabudowy i długości elewacji.


W projekcie planu wyznaczono minimalny procent powierzchni biologicznie czynnej dla działki budowlanej (40 proc.) oraz wymóg realizacji zieleni przydomowej (0,3 m kw./1 m kw. powierzchni użytkowej mieszkań). Zalecono maksymalne zachowanie istniejącego drzewostanu i wprowadzenie zieleni urządzonej z jego wykorzystaniem.

Wraz z planem zagospodarowania dzielnicy Aniołki dostępne są jeszcze: plany dla dzielnicy Oliwa (Górna, ok. ulic Sarnej i Czyżewskiego) oraz Smęgorzyna (rejon Smęgorzyńskiej i Kartuskiej).

Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi.

Uwagi należy składać na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy do 13 lutego 2019 r. Pisma należy kierować na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej, na adres mailowy: brg@brg.gda.pl bądź też opatrzonych podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP oraz za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej.

Źródło fotografii: Wikipedia

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda