mobile

Rolls Royce z 1939r nowym nabytkiem Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji

Wyprodukowane 78lat temu auto z karoserią typu rippon bros to unikat pod każdym względem. Firma Rolls Royce wyprodukowała jedynie ok. 40 sztuk, z czego tylko 7 z tym typem nadwozia. Już od 16 października jedyny tego typu luksusowy samochód w kraju będzie udostępniony zwiedzającym w Gdyńskim Muzeum Motoryzacji.

Informacja Prasowa
Rolls Royce z 1939r nowym nabytkiem Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji

Wszystkie eksponaty udostępnione przez Gdyńskie Muzeum Motoryzacji są autentyczne i wyposażone w odrestaurowane, oryginalne części. Zabytkowy Rolls Royce tak jak wszystkie eksponaty jest w każdej chwili gotowy do wyruszenia w trasę. Zarówno w czasach swojej świetności, jak i obecnie auto rozwijało prędkość ok. 120-130km/h. Auto dołączyło do kolekcji 14 udostępnianych eksponatów, aut produkowanych od połowy lat 20. do początku lat 50. Sama kolekcja jest o wiele bardziej imponująca. Tworzy ją ok. 130 motocykli i ponad 40 zabytkowych samochodów.

- Zdecydowaliśmy się uświetnić dziesiątą rocznicę rozpoczęcia naszej działalności udostępniając ten wyjątkowy eksponat mieszkańcom Trójmiasta i turystom. Będzie go można zobaczyć w trakcie dni otwartych dla zwiedzających w piątek, sobotę i niedzielę- mówi Witold Ciążkowski, kolekcjoner i organizator jednego z największych muzeów motoryzacji w Polsce.

Zabytkowe samochody należące do kolekcji muzeum biorą udział w corocznej paradzie aut z epoki dwudziestolecia międzywojennego organizowanej w ramach obchodów Dnia Niepodległości 11 listopada. W tym roku nie zobaczymy nowego nabytku muzeum podczas parady, gdyż mogą w niej brać udział jedynie auta wyprodukowane przed 1939r. Właściciel kolekcji nie wyklucza jednak, że pasjonaci historii motoryzacji będą mogli jeszcze na własne oczy zobaczyć zabytkowego Rollce Royca na trójmiejskich ulicach.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko