mobile

Rewitalizacja na Chyloni: zamknięta ulica Komierowskiego

Rozpoczęta w ubiegłym tygodniu rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej i układu drogowego w rewitalizowanym rejonie ulic Zamenhofa i Opata Hackiego nabiera tempa. Mieszkańcy powoli przyzwyczajają się do obecności pracowników budowlanych i ciężkiego sprzętu na osiedlu. Od wtorku, 18 kwietnia, kierowców przejeżdżających ulicą Opata Hackiego czekają dodatkowe zmiany w ruchu.

Redakcja / fot. www.pixabay.com
TAGI Chylonia
Rewitalizacja na Chyloni: zamknięta ulica Komierowskiego

11 kwietnia na ulicę Komierowskiego wjechały pierwsze koparki i inne pojazdy pracowników budowlanych. Rozpoczęła się rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej i dróg osiedlowych w rewitalizowanym rejonie ulic Zamenhofa i Opata Hackiego. Szybko powstały wykopy ziemne, teren zamienił się w tymczasowy plac budowy, a przejazd ulicą Komierowskiego został zamknięty dla kierowców.

Po tygodniu rozbudowa w ramach rewitalizacji ZOH nabiera tempa, a to wymusza kolejne zmiany w organizacji ruchu kołowego w tym rejonie. We wtorek, 18 kwietnia, na odcinku ulicy Opata Hackiego pomiędzy ul. Geskiego i Komierowskiego zamknięto przejazd w kierunku ulicy Zakręt do Oksywia. Ruch odbywa się wyłącznie w kierunku ulicy Chylońskiej. Ta zmiana ma obowiązywać do 22 maja. Jest niezbędna, aby wykonać zaplanowane roboty budowlane i drogowe.

Wykonawcą pierwszej fazy prac związanych z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej i dróg osiedlowych została firma MTM z Gdyni, która zgłosiła najkorzystniejszą ofertę przetargową. W pierwszej fazie prace lokalizowane będą na ulicach okalających rewitalizowany rejon ZOH. Wstępny koszt wykonania zadań wynosi ponad 13 mln złotych. Zakończenie pierwszej części prac powinno zakończyć się za ok. 32 tygodnie.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko