mobile
REKLAMA

Regaty w Trójmieście

W tym roku kalendarz imprez wypełniony jest po brzegi regatami. Na zainteresowanych czekają min. 19 edycja Volvo Gdynia Sailing Days, Nord Cup, a także mistrzostwa Europy seniorek i seniorów. Już niedługo rozpocznie się maraton regat więc warto zapoznać się z dokładną rozpiską, czyli co, gdzie i kiedy?

Dagmara Gradolewska
TAGI
Regaty w Trójmieście

Volvo Gdynia Sailing Days 

Odbywa się od 25 czerwca  do 17 lipca i trwa już od 2000 roku. To wydarzenie jest jednym z najdłużej trwających w historii żeglarstwa. Udział weźmie ponad dwa tysiące żeglarek oraz żeglarzy. Volvo Sailing Days to przede wszystkim zbiór przeróżnych środowisk żeglarskich, a także możliwość obejrzenia najróżniejszych jachtów. Dla publiczności dobrą wiadomością jest fakt, że rywalizację mogą oglądać zarówno z plaży, jak i falochronu Mariny Gdynia  czy Bulwaru Nadmorskiego i Kamiennej Góry. Najważniejsze będą mistrzostwa w olimpijskich klasach 49er, 49erFX oraz Nacra 17. W międzyczasie odbędą się również regaty Puchar Europy w klasie 29er, regaty rangi lokalnej i krajowej na jachtach balastowych czy katamaranach.

Nord Cup Gdańsk

Startuje 29 czerwca, a kończy się 8 lipca. Impreza odbywa się na Górkach Zachodnich, gdzie uczestnicy wystartują w B8, Polski Puchar klasy Laser, oraz wyścig o bursztynowy puchar Neptuna. Całe wydarzenie zakończy się paradą jachtów morskich oraz wręczeniem nagród na Ołowiance. W wydarzeniu ma wziąć udział ponad 300 jachtów oraz 700 zawodników. Nowością tegorocznego Nord Cup jest baza regat morskich, czyli Marina Gdańska na ul. Szafarnia. Nord Cup jest bardzo znany wśród żeglarzy, przykładowo Anna Pohlak startowała już pięć razy, a Piotr Tarnacki to siedmiokrotny mistrz świata w klasie Micro.

Mistrzostwa Europy w klasie RS:X w Sopocie

To wydarzenie odbędzie się na przełomie 19 – 25 sierpnia. Już po raz drugi te mistrzostwa zawitały do Sopotu.  Do kategorii seniorek i seniorów zapisało się już ponad 250 zawodników. Startować będą nie tylko rodacy, bowiem spotkać można również Holendrów oraz zawodników z Francji. Dodatkowo chętni będą mogli walczyć o Puchar Prezydenta Sopotu, którego historia sięga kilkadziesiąt lat wstecz. Akwen Sopocki jest jednym z najtrudniejszych więc rywalizacja może być ciekawa i zawzięta.  Rywalizacja odbędzie się w kategorii Techno 293, RS:X oraz Raceboard. Dodatkowo wyjątkowo w tym roku pojawią się również zawodnicy wind oraz kite foil. Deskarze pływający na hydro skrzydle dzięki tym mistrzostwom będą mogli sprawdzić się przed mistrzostwami Europy Formuła Windsurfing Foil oraz RS Convertible w Sopocie.

Źródło fotografii: gdyniasailingdays.org/en

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda